A tökutolsó ellen betlizett a Lyon

Szerző: shLétrehozva: 2009. november 21. 22:21
Második döntetlenét is megszerezte a 14. (!) fordulóban a Grenoble a francia labdarúgó-bajnokságban. Ez azért érdekes, mert a Debrecen Bajnokok Ligája-ellenfelével szemben tette.

LIGUE 1, 14. FORDULÓ:
Grenoble-Lyon 1-1 (Ljuboja 73., ill. Delgado 66. - Kiállítva: Courtois 71. - Grenoble)
Bordeaux-Valenciennes 0-1 (Samassa 7.)
Lens-Nancy 2-1 (Jemaa 81., Monnet Paquet 83., ill. Alo'o Efoulou 53.)
Rennes-Le Mans 2-1 (Mangane 10., Gyan 81., ill. Lamah 56.)

A Lyon a csontutolsó Grenoble vendége volt szombaton, amely ezt megelőzően mindössze egyetlen pontocskát kapart csak össze a gall pontvadászatban.

Csakhogy csodát láthattak a hazai szurkolók: a 66. percben Delgado révén a hétszeres bajnok került előnybe, majd a 71. minutumban Courtoist kiszórta a bíró a Grenoble-ból. Azonban nem sokkal később Ljuboja egyenlített, így meglepetésre 1-1-re hozta a meccset a kiscsapat.

Érdekesség, de a bajnoki címvédő és szintén a BL-re készülő Bordeaux otthon kapott ki 1-0-ra a Valenciennes-től. A vesztes továbbra is első, a nyertes meglepetésre már harmadik. Kettejük között a Lyon áll.