A Lyon sorozatban hetedszer a trónon

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 17. 22:38
Az Olympique Lyon labdarúgócsapata nyerte a francia első osztályú bajnokságot, miután 3-1-re verte az Auxerre gárdáját. A mérkőzés első gólját Karim Benzema szerezte, aki így 20 találattal a mesterlövészek listáján is az élen végzett. A Lens a Félix Bollaert Stadionban csak döntetlent ért el a Bordeaux ellen, így kizuhant a Ligue 1-ből. A PSG és a Toulouse az utolsó pillanatokig izgulhatott, de végül fellélegezhettek: a két csapat egyaránt élvonalbelinek vallhatja magát a következő idényben is.

Az Olympique Lyonnak már egy döntetlen is elég lett volna az Auxerre otthonában, hogy sorozatban hetedszerre ünnepelhessen bajnoki címet.

Azonban a lyoniak nem akarták a véletlenre bízni pontszerzésüket, és már az első percben az Auxerre hálójában táncolt a labda: Karim Benzema lépett ki egyedül a védők gyűrűjében Kader Keita passzával, és okosan helyezett Riou kapujába.

Tíz perccel később eldöntötte a mérkőzés sorsát a Lyon: Fred találata után elvesztette maradék hitét is a hazai együttes, és mivel számukra már nem bírt komoly téttel a találkozó, már ekkor az Olympique nyakába lehetett volna akasztani az aranyérmet.

A vendégek nem is engedték ki a kezükből a bajnoki címet, és csak az volt a kérdés, hány góllal verik meg az Auxerre-t. 3-1 lett a vége.

A Lens eközben csak döntetlenre volt képes hazai pályán a Bordeaux ellen, ezzel pedig utolérte a végzet: a „vér és arany” jövőre a másodosztályban folytathatja.

A Paris Saint-Germain Sochaux-ból hozta el a három pontot, így a párizsiak jövőre is az első osztályban szerepelhetnek.

A Marseille győzelmével kiharcolta, hogy legalább a Bajnokok Ligája-selejtezőjében elindulhasson, a Nancy pedig megtette azt a szívességet a kikötővárosiaknak, hogy otthon kapott ki a Rennes-től.