A Juve öt perc alatt nyert szuperkupát

Szerző: SHLétrehozva: 2013. augusztus 18. 22:55
A bajnok Juventus simán nyerte az Olasz Szuperkupát, miután 4-0-ra legyőzte a Lazio csapatát, gyakorlatilag annak otthonában, a római Olimpiai Stadionban. Bár Paul Pogba kezdte a gólgyártást, a torinói csapat a második félidőben öt perc leforgása alatt nyerte meg a meccset, miután Giorgio Chiellini, Stephan Lichtsteiner és Carlos Tévez pontosan ennyi idő alatt rámolt be három gólt Claudio Marchetti kapujába.

2013-AS OLASZ SZUPERKUPA

JUVENTUS - LAZIO 4-0 (1-0)
Róma, Stadio Olimpico, V.: Gianluca Rocchi

JUVENTUS: Buffon (csk) - Barzagli (Cáceres 76.), Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner (Ogbonna 82.), Vidal, Pirlo, Marchisio (Pogba 21.), Asamoah - Tévez, Vucsinics Vezetőedző: Antonio Conte
Cserék: Storari (kapus), Cáceres, Isla, Ogbonna, De Ceglie, Marrone, Padoin, Pogba, Giovinco, Matri, Quagliarella, Llorente

LAZIO: Marchetti - Cavanda, Biava, Dias, Radu (Ederson 58.) - Biglia, Ledesma (csk, Floccari 58.) - Candreva, Hernanes (Onazi 71.), Lulic - Klose Vezetőedző: Vladimir Petkovic
Cserék: Bizzarri, Strakosha (kapusok), Ciani, Cana, Novaretti, Onazi, Gonzalez, Crecco, Ederson, Floccari, Kozák, Rozzi

Gólszerző: Pogba (23.), Chiellini (52.), Lichtsteiner (54.), Tévez (57.)
Sárga lap: Barzagli (43.) ill. Hernanes (31.), Dias (59.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS

90+3. perc Vége a mérkőzésnek.

90. perc Három pec lesz a hosszabbítás.

86. perc Antonio Conte, a Juventus edzője már kapja az első gratulációkat.

82. perc Cserél a Juventus, Stephan Lichtseiner megy le, Angelo Ogbonna jön be.

81. perc Nagyon szervezetten védekeznek a torinóiak, a Lazio nagyon akar, nagyon igyekszik, de a támadók nem tudják magukat mindenki átverekedni.

76. perc Cserél a Juventus, Andrea Barzagli helyére Martín Cáceres jön be.

75. perc Egyszerűen nem tud gólt lőni Miroslav Klose, pedig két védőt is lerázott, csak Gianluigi Buffont kellett volna legyőznie, de a világklasszis olasz kapus remekül jött ki a kapujából, Klose középről, 15 méterről lőtt, Buffon lábbal védett. Az ismétlést Ogenyi Onazi bombázza a lelátóra.

70. perc Miroslav Klose fejeli kapura öt méterről Antonio Candreva bal oldali beadását. Fölé.

65. perc Gianluigi Buffon fog meg egy középre tartó, kellemetlen, pattogós löketet.

62. perc Carlos Tévez egy jobb oldali beadást középen kapásból rálő, a kapuval szemtől szemben, de fölébombáz.

58. perc Kettős csere a Laziónál, Cristian Ledesma helyére Sergio Floccari jön, Stefan Radu helyére pedig Ederson.

57. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Mi van itt? Claudio Marchetti két szenzációs védése után harmadszorra jön Carlos Tévez, és középről laposan a kapu jobb alsó sarkába passzol, a kapus erre már mozdulni sem tud. 4-0

53. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Stephan Lichtsteiner egy zseniális kényszerítő után középen tör be a tizenhatoson belülre, és egy az egyben a kapussal szemben megnyeri a párbajt és belövi. 3-0

52. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Stephan Lichtsteiner szépen indul meg a jobb szélen, középre adja az érkező Giorgio Chilellininek, egy középhátvédnek, aki kapásból a kapuba passzol. 2-0

50. perc Stephan Lichtseiner lő 16 méterről, de pont Mirko Vucsinicsba.

48. perc Juve-szabadrúgás a tizenhatos bal oldaláról, de Andrea Pirlo ívelését középről kifejelik.

46. perc A Juventus kezdi a második játékrészt. A szünetben egyik csapat sem cserélt.

Szünet.

45+2. perc Vége az első félidőnek.

45. perc Két perc lesz a hosszabbítás.

43. perc Mirko Vucsinics újabb leheletfinom megoldása a Lazio tizenhatosan belül, Carlos Tévezt keresi a labdája, de épphogy a védőké lesz. Andrea Barzagli közben sárga lapot kap.

41. perc Arturo Vidal centikkel marad le Mirko Vucsinics indításáról az ellenfél tizenhatosnánál.

34. perc Gianluigi Buffon gyönyörűen védi a levegőben úszva Stefan Radu bal felső sarokba tartó lövését.

31. perc Hernanes kapja a meccs első sárga lapját, teljesen jogosan, mert elkaszélja Andrea Barzagli mindkét lábát.

29. perc Egy gyors Lazio-támadás végén Andrea Barzagli emeli ki a kapu elől a labdát az érkező Miroslav Klose elől.

23. perc GÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Juventus! Egy szabadrúgás utén Stephan Lichtsteiner adja középre, Paul Pogba pedig fordulásból, 11 méterről kapura lövi, a vetődő Claudio Marchetti csak belepaskolni tud, hárítani már nem. 1-0

21. perc Kényszerű csere a Juventusnál, sérülés miatt Claudio Marchisio nem tudja folytatni a játékot, a helyére Paul Pogba áll be.

17. perc Andrea Pirlo végez el szabadrúgást 25 méterről, finoman beemeli a tizenhatosra, de Federico Marchetti jó ütemben lép ki a labdáért a kapujából.

14. perc A Juventus került helyzetbe a Lazio tizenhatosan belül, de Arturo Vidal elbotlott a labdában, az ellenfél védői sem voltak határozottak.

9. perc A Lazio is rögtön szöglethez jut, de a pattogó és veszélytelenné vált labdát végül Gianluigi Buffon megfogja.

7. perc Andrea Pirlo végzi el a meccs első szögletét jobb oldalról, de Caludio Marchisio elől épp hogy kifejelik a labdát a védők.

3. perc Mirko Vucsinics kerül helyzetbe Carlos Tévez szemfüles passza után, de a lövése csúnyán fölémegy.

3. perc Cristian Ledesma lövésébe beleér egy védő, de Gianluigi Buffon így is simán fogja.

1. perc A Lazio kezdi a mérkőzést.

20:00 Köszöntjük Kedves Olvasóinkat, egy órával a Juventus - Lazio Olasz Szuperkupa-mérkőzés előtt!