A Fradi akarásának nyögés lett a vége

Szerző: SHLétrehozva: 2011. november 6. 20:06
A Ferencváros három győztes meccs után gól nélküli döntetlent játszott a Pakssal a labdarúgó NB I 15. fordulójában. A találkozó Albert Flóriánnak állított volna emléket, de a játékosok (különösen a hazaiak) nem tudtak felnőni az alkalomhoz. A szurkolók példát mutattak.

LABDARÚGÓ NB I, 15. FORDULÓ:
FERENCVÁROS-PAKS 0-0
Budapest, Albert Flórián Stadion, 10 ezer néző, vezette: Andó-Szabó Sándor.
FERENCVÁROS: Jova - Maróti (Lisztes, 74.), Balog, Klein, Junior - Jovanovics, Otten, Józsi, Hakola - Pölöskey, Somália (Tóth B., 87.). Vezetőedző: Détári Lajos.
Cserék: Végh - kapus, Oláh, Zsivóczky, Rósa, Lisztes, Tóth B., Csizmadia.
PAKS: Csernyánszki - Heffler T., Éger, Fiola, Báló - Bartha, Sifter, Böde, Sipeki - Szatmári L. (Kiss T., 78.), Vayer (Magasföldi, 75.). Vezetőedző: Kis Károly.
Cserék: Pokorni - kapus, Gévay, Csehi, Kiss T., Magasföldi, Hrepka, Montvai.
Sárga lap: Lisztes (79.), ill. Sifter (36.)

90+2.: VÉGE A MECCSNEK.
A mérkőzés előtt Albert Flóriánra emlékeztek a róla elnevezett stadionban, és már csak a múlt héten elhunyt aranylabdás miatt is illett volna behúzni a Paks elleni bajnokit. Az FTC azonban nem nyerte meg sorozatban negyedik találkozóját, sőt a vendégek egy-két ellentámadása magában rejtette a veszélyt, hogy egyetlen pontot sem tartanak otthon a fővárosiak. Az akarást nem érheti kritika, de eredményesség nélkül mit sem ér.
90.: Két perc a ráadás.
88.: Lisztes szabadrúgása levágódott a sorfalról, a kapuig sem jutott el.
87.: Somália valóban nem bírja, Tóth Bence áll be a hajrára.
86.: Somália nincs jó bőrben, vélhetően cserét kér.
84.: A kapusról kijövő labdát nem találta el Böde. Ha éberebb, a Paks győzhetett volna. Meccslabdát rontott.
79.: Lisztes az imént állt be, máris besárgult.
78.: Szatmári kényszerű okokból lejön, Kiss a helyén.
75.: Vayer leballag a gyepről, Magasföldi kap negyedórát.
74.: Maróti elhagyja a pályát, Lisztes vastaps közepette áll be.
72.: Peregnek a percek, de a Paks taktikája változatlan. Egy pontért jöttek az Albert-stadionba, jó eséllyel el is viszik.
70.: Bartha beküldte jobbról izomból, de beleérni sem tudtak.
66.: Az FTC egyre elkeseredettebb, nem akar megtörni a jég.
61.: Egy kapu előtti kavarodás nyomán többen is gólt rúghattak volna, de nincs változás: 0-0.
58.: A Fradi nagyon elszántan küzd, de kevés a kreativitás.
56.: Hakola 20 méterről tüzelt, de belefeküdtek a lövésébe.
54.: Báló beállt Somália elé, kikísérte a labdát.
52.: Hakola viharzott el a bal szélen, majd meglepetésre beadás helyett a rövid alsó felé gurított, de csak oldalháló.
52.: Sifter emelte magasra a lábát, újabb hamvába holt Paks-támadás.
50.: Ott folytatódott a meccs, ahol a szünet előtt abbamaradt: a Paks a saját kapuja előtt tömörül, élő falat von Csernyánszki ketrece elé. Az ellentámadásokban bízik.
48.: Jovanovics 25-ről kiszúrta magának a jobb felsőt, csak épp a labdát nem tudta odairányítani.
46.: FOLYTATÓDOTT A MECCS.
45.: VÉGE A FÉLIDŐNEK.
A Ferencváros jóval többet tesz a győzelemért, de a Paks kontrái magukban hordják a veszélyt.
44.: Junior bal oldali beadása mindenki feje fölött és előtt elment.
40.: Bartha 12 méterről, szemben a kapuval alig lőtt mellé. Klein és Balog fejét is érintette a labda. Hatalmas esély volt a gólszerzésre.
40.: Nagyon nyom a Fradi, a Paks foggal-körömmel védekezik.
36.: Sifter kapott sárga lapot.
34.: Junior bokáját megtaposták, ápolni kell a brazilt.
30.: Klein 15 méterről, félig-meddig estében lőtt kapura, Csernyánszki fölétolta.
27.: Vayer megpattanó lövését remek reflexszel védte Jova
23.: Somália 11 méterről a jobb sarokra fejelt, Csernyánszki bravúrral kitolta.
20.: Pölöskey küzdött meg a labdáért, beadott jobbról, de a védők felszabadítottak.
17.: Sipeki csúszott rá Hakolára. Sárga lap járt volna érte, de megúszta.
16.: Vayert szöktették a bal szélen, de olyan hosszan, hogy csak az oldalvonalon túl érte be.
12.: Bartha adott be jobbról, Junior mellől, de Jova gond nélkül fogta.
10.: A vendégek labdához sem igen érnek, de az FTC helyzetet még nem alakított ki.
7.: A stadion szinte teljesen megtelt, a körülmények mintha kissé megfogták volna a Paksot.
4.: Balog rúgta előre a labdát, de mindenkinek, így Pölöskeynek is hosszú volt.
1.: A PAKS KEZDETT. A Fradi tiszta feketében, a vendégek tiszta fehérben.
18:17. A kapu mögötti lelátó transzparenssel is búcsúzik Alberttől.

18:10. A játékosok újra bemelegítenek, rövidesen kezdődik a mérkőzés.
18:06. Tóth Vera előadásában a himnusz is felhangzik.
18:05. A B-közép görögtűzzel emlékezik meg a Császárról.

17:55. A reflektorokat lekapcsolták a stadionban, a jelenlévők gyertyával emlékeznek a ma temetett aranylabdásra, Albert Flóriánra.