Sienában égette meg magát a Barcelona

Szerző: shLétrehozva: 2008. november 6. 22:10
Tízpontos vereséget szenvedett a férfi kosárlabda Euroliga 3. fordulójában a Barcelona, amely 71-61-re maradt alul a Siena elleni rangadón. A spanyolok ezzel helyet cseréltek az olaszokkal a B csoportban. A címvédő CSZKA Moszkva a Real Madrid vendégeként tündökölt, s nyert néggyel a D jelű hatosfogatban. A görög Panioniosz idegenben szerezte meg az első győzelmét, míg a csoportelsők egyelőre százszázalékosak.

A játéknap rangadóját Sienában játszották, ahol a Barcelona tízpontos, 71-61-es verést kapott, így az első helyet oda kellett adnia a háromból hármat nyerő olaszoknak. A hazaiak fantasztikus hajrájuknak, egészen pontosan 26-10-es zárónegyedüknek köszönhették a neves skalpot.

A meccs legjobbja Henry Domercant volt a maga 19 pontjával, a másik oldalon Ersan Ilyasova vitte a prímet, ő 14 pontot jegyezhetett.

A címvédő CSZKA Moszkva is kitett magáért, az oroszok idegenben, a Real Madrid vendégeként ünnepelhették az 58-54-es győzelmet. A meccs kulcsembere Zoran Planicsics volt. Érdekes, 13 dobott pontjával a leggólerősebb játékos tudott lenni.

A Panioniosz a második játéknapon hazai pályán szenvedett súlyos vereséget a címvédő CSZKA Moszkvától, így mindenképpen javítania kellett, ha életben akarta tartani továbbjutási reményeit.

Törökországban azonban sohasem egyszerű nyerni, pláne nem egy görög csapatnak. A D csoport 3. fordulójában az első két negyedben a vendégeknek nem is sikerült feltörniük a hazaiak zárt védekezését (35-36). A harmadik negyedben aztán teljesen megzavarodtak az Efes Pilsen játékosai (9-23). A záró játékrészben ugyan még feljebb jött a hazai csapat, de fordítani már nem tudott.

Az Avellino nagy csatában nyert hazai pályán a Malaga ellen. A spanyolok a mérkőzés elején magukhoz ragadták a kezdeményezést és magabiztosan tartották előnyüket. Félidőben nyolc ponttal vezettek a vendégek (30-38), ám a negyedik negyedben leblokkoltak a hispán csapat játékosai és a hazai közönség erejét kihasználó olaszok fordítani tudtak. A vége 72-70.

A csoportokat egyaránt 3-3 győzelemmel büszkélkedő csapatok vezetik: a horvát Cibona Zagreb (A csoport), az olasz Montepaschi Siena (B), a spanyol Tau Ceramica, valamint az orosz CSZKA Moszkva újabb sikerének köszönhetően továbbra is százszázalékos.

3. Fenerbahce Ülker 2 1 222 220
4. DKV Joventut 1 2 219 219