Ponteső Phoenixben, túlóra Houstonban

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 20. 08:34
Az amerikai női kosárlabda-bajnokság (WNBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján idegenben nyert az Indiana Fever és a Minnesota Lynx, míg hazai pályán bizonyult jobbnak soros ellenfelénél a száz pont fölé jutó Phoenix Mercury, valamint a túlórában győztes Houston Comets.

A WNBA-ben ritka mérkőzés az olyan, amelyen valamelyik csapat száz pont fölé kerül. Ezúttal megtette ezt a remekül, az első negyedben 29 dobott ponttal kezdő Phoenix. A 194 pont hozó találkozón az Atlanta sem sokkal maradt el a házigazdáktól, a WNBA-ben 84 dobott ponttal simán lehet mérkőzést nyerni, nemhogy 26 pontos vereséget szenvedni.

A találkozó csúcspontja a 66 pontot(!) hozó harmadik negyed volt, amelyből a hazaiak tízzel jobban (38-28) jöttek ki. Kiemelkedő egyéni teljesítményről mégsem beszélhetünk: a vendégek közül egyetlen játékos sem dobott húsz pont fölött, míg hazai oldalon is éppen csak átlépte ezt a küszöböt a 21-ig jutó Diana Taurasi. Igaz, rajta kívül még további öt Mercury-játékos dobott a tízpontos határ fölött.

A Phoenix 11. sikerét könyvelhette el, az ligautolsó Atlanta 24. mérkőzésén a 21. vereségét szenvedte el.

Aki a látvány helyett az izgalmakat részesíti előnyben, annak ajánljuk a Sparks houstoni fellépését. Hiába kezdett jobban a hazai csapat, a vendégek a rendes játékidő végére ledolgozták hátrányukat (65-65). Hat másodperccel a vége előtt Lisa Leslie hárompontossal egyenlített. Egyetlen kísérlete volt a találkozón, ilyen kiélezett pillanatban, ráadásul sikeres.

A túlórában a vendégek szereztek vezetést, de hiába, mert a hajrában több mint két percig pontképtelennek bizonyultak, a hazaiak pedig egy 6-0-s etappal a maguk kezébe vették sorsuk alakítását. A mérkőzés legeredményesebbje a győztes csapatban játszó, 20 pontot szerző Michelle Snow volt.

A Houston 11-szer győzött, a Los Angeles tizedszer kapott ki.

A Fever New York-i győzelméhez kétség sem fért: bár a Liberty a második negyedben 21 pontot szerzett, teljesítményük roppant hullámzó volt. Különösen támadásban: az első és a harmadik negyedben összesen jutottak 15(!) pontig. Az Indiana kezdőötöse szinte csere nélkül játszotta le a találkozót, 71 pontjukból 64-t ők szorgoskodtak össze, Katie Douglas 20-ig jutott.

Az Indiana 11. győzelmét aratta, a harmadikat idegenben, a New York tizedszer kapott ki, otthon harmadszor. Érdekesség: a találkozót nem fedett helyen, hanem a szabadban, egy teniszpályán, egészen pontosan az Arthur Ashe Stadionban rendezték, a WNBA történetében először.

A Lynx is biztosan verte az egyetlen negyedet sem nyerő Silver Stars-t, a játéknap messze legeredményesebb kosarasaként Seimone Augustus (Minnesota) 30 pontot szerzett, 12/14-gyel zárta kétpontos kísérleteit.

A Minnesota 22. mérkőzésén 11. győzelmét aratta, a Nyugati-főcsoportban listavezető San Antonio 24. bajnokiján nyolcadszor szenvedett vereséget, de 13. hazai meccsén csak másodszor.