Kosárlabda, WNBA: kikapott a Los Angeles, nyert a San Antonio

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 4. 08:06
Az amerikai női kosárlabda-bajnokság (WBNA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján idegenben nyert a Houston és a Minnesota, míg a San Antonio és a Seattle hazai pályán gyűrte le soros ellenfelét.

A játéknap négy összecsapása közül a Silver Star-Monarchs bizonyult a legkiélezettebbnek, hiszen ott mindössze egy ponttal bizonyultak jobbnak a hazaiak. Pedig a vendégek a kezükben tartották a mérkőzést, de a hazaiak a 16-8-ra megnyert negyedik negyeddel a maguk javára döntötték el a találkozót. A vendégek 36.4, míg a hazaiak 51.9 százalékos pontossággal dobtak mezőnyből.

A Storm pályaválasztóként nem adott hasonlóan nagy esélyt riválisának a győzelemre: 13 pontos győzelmükbe az is belefért, hogy a záró részt elveszítsék. A Seattle nyerőembere a 33 pontot szerző ausztrál légiós, Lauren Jackson volt.

A két vendégsiker közül a Houston jó kezdésének köszönhetően – 18-6 a nyitó felvonásban – verte az Atlantát, ellenben a Lynx jó hajrájával – 32-15 a negyedik játékrészben – kerekedett a Sparks fölé.

A Dream 17 mérkőzésén a 17. vereségét szenvedte el, a Comets nyolcadszor tudott nyerni, harmadszor idegenben.

A Nyugati főcsoportban a listavezető Los Angeles hatodik vereségét szenvedte el, így kénytelen volt átadni helyét a 11. győzelmét elkönyvelő San Antoniónak.