Botrány: a Cleveland verte a Lakerst

Szerző: shLétrehozva: 2011. február 17. 09:22
A címvédő Los Angeles Lakers meglepetésre kikapott a sereghajtó Cleveland vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) szerdai játéknapján.

Hol van már a januári 55 pontos győzelem? A Lakers szégyenszemre attól a Cavstől kapott ki, amely a szezonban rekordot állított fel egymás utáni vereségekből, összesen huszonhatszor adta magát.

Pau Gasol kitett magáért (30 pont, 20 lepattanó), Kobe Bryant azonban jócskán tudása alatt teljesített (17 pont, 24/8-as mezőnymutató).

Sorozatban harmadszor veszített Phil Jackson csapata, de lesz ideje, hogy elfilozofáljon ennek okairól, a hétvégi All Star Game miatt öt napos szünetet tart az NBA.

Eredmények: Orlando Magic-Washington Wizards 101-76, Toronto Raptors-Miami Heat 95-103, Boston Celtics-New Jersey Nets 94-80, Cleveland Cavaliers-Los Angeles Lakers 104-99, Detroit Pistons-Indiana Pacers 115-109 - hosszabbítás után, New York Knicks-Atlanta Hawks 102-90, Minnesota Timberwolves-Los Angeles Clippers 90-98, Dallas Mavericks-Sacramento Kings 116-100, Houston Rockets-Philadelphia 76ers 105-114, Milwaukee Bucks-Denver Nuggets 87-94, Utah Jazz-Golden State Warriors 100-107, Portland Trail Blazers-New Orleans Hornets 103-96.