Egy góllal nyert a DKSE a Füred ellen

Szerző: shLétrehozva: 2008. szeptember 28. 19:59
Debreceni szempontból könnyű győzelemnek indult a Balatonfüred elleni találkozó, ám a végén csak minimális különbséggel, 33-32-re tudtak nyerni a végig vezető hazaiak. A vendégeknél Frey János 14 gólig jutott, mégis a DKSE-ben kézilabdázó öccse, Tamás örülhetett a mérkőzés végén.

FÉRFI KÉZILABDA NB I, 5. FORDULÓ:
DKSE-AIRPORT DEBRECEN – BALATONFÜREDI KC 33-32 (18-13)
Debrecen, 600 néző. Vezette: Dudás, Serfőző
DEBRECEN: Djordjevics – GÚNYA 8, JUHÁSZ K. 4, Frey T. 3 (1), Visnyevszki 3, Kelecsevics 3, Pálos 4. Csere: Nahaj (kapus), Rédei 3, Ambrus, LÓKODI 4, Csikós, Mezei 1. Edző: Kovács Mihály
BALATONFÜRED: Szathmári – Lelkes 3, Kovács Gy. 3, Horváth R., Kis Á. 2, PÁSZTOR 6, FREY J. 14 (9). Csere: SZABÓ I. (kapus), Salamon, HORVÁTH SZ 4. Edző: Velky Mihály
Az eredmény alakulása: 9. p.: 6-0. 11. p.: 8-1. 18. p.: 13-5. 24. p.: 14-10. 28. p.: 17-13. 35. p.: 21-15. 42. p.: 25-19. 49. p.: 27-23. 52. p.: 28-25. 55. p.: 30-28.
Kiállítások: 12, illetve 16 perc
Kizárva: Horváth R. (42.)
Hétméteresek: 3/1, illetve 9/9

Csendesen indult a találkozó, az első gól csak az ötödik percben esett, amit azonban újabb öt hazai találat követett. A megilletődött vendégek csupán a 10. percben találtak be, addig jószerivel még lövőhelyzetbe sem jutottak, olyan jól védekeztek a debreceniek.

Az első félidőben Gúnya és Frey János vívtak gólpárbajt. Előbbi hétszer, utóbbi nyolcszor – hatszor hetesből - volt eredményes. A játékrész derekán egyébként magára talált a lázas beteg Tombor Csabát nélkülöző Balaton-parti együttes, amely egyenrangú ellenfele volt a hajdúságiaknak.

Fordulás után is sokáig tartotta megnyugtató előnyét a DKSE, ám a lelkes látogatók fokozatosan dolgozták le hátrányukat. Bár a végén csak egy góllal nyert a Debrecen, a balatonfüredieknek esélyük sem volt az egyenlítésre. Pontosabban egy másodperccel a vége előtt került hozzájuk a labda a saját térfelükön, így már nem érhettek fel az ellenfél kapujához.

A DKSE végig vezetve, ám mégis nyögvenyelősen szerezte meg a két pontot.

Kovács Mihály: - A második félidőben sok gólt kaptunk. Nem volt elég feszes a védekezésünk, és a kapusok teljesítménye is visszaesett. Ráadásul már megint rengeteg ki nem kényszerített hibát vétettünk.
Velky Mihály: - Sajnos nem tudtuk megismételni a Dunaferr elleni játékunkat. Rosszul kezdtünk, és utána már hiába kapaszkodtunk. Tombor nagyon hiányzott.