A büntetőket már nem élte túl a Volán

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 3. 21:47
Hihetetlen izgalmak, fordulatokban és gólokban gazdag mérkőzés. Röviden így lehetne jellemezni az osztrák élvonalbeli jégkorongliga hatodik fordulójában az Alba Volán-Jesenice találkozót, amelyen a vendégek már 4-1-re is vezettek a második harmad végén. A Volán azonban felállt a padlóról, kiegyenlített, ám a büntetőket a szlovének lőtték jobban, így 5-4-re nyertek.

OSZTRÁK ELSŐ OSZTÁLYÚ JÉGKORONG-BAJNOKSÁG, 6. FORDULÓ:
ALBA VOLÁN – ACRONI JESENICE 4-5 (1-2, 0-2, 3-0, 0-0, 0-1) - büntetőkkel
Székesfehérvár, 2500 néző. Vezette: Potocan, Neuwirth, Siegl.
ALBA VOLÁN: Szuper (kapus) – Horváth A., Forsyth, Palkovics, Ocskay, Fekete, Fodor, Benk, Hegyi, Kovács Cs., Ondrejcik, Sofron, Vaszjunyin, Nagy G., Bonni, Byström, Martz, Alanen, Yli-Junnila. Vezetőedző: Ted Sator.
ACRONI JESENICE: Hocevar (kapus) – Skrabelj, Krancj, Vidmar, Rodman D., Rodman M., Hebar, Dervaric, Robar, Pare, Manfreda, Kovacevic, Rebolj, Razingar, Pretnar, Terlikar, Svete, Susanj, Poloncic, Jakopic, Brus, Strämberg. Vezetőedző: Doug Bradley.
Kiállítások: 12 perc ill. 10 perc

Ahhoz képest, hogy az Alba Volán szlovén ellenfele bombaformában játszik az utóbbi időben, még nem tekinthették lefutottnak a fehérváriak elleni mérkőzést.

A két csapat nem kímélte egymást a mérkőzés első perceiben, helyzet itt is, ott is, de szemmel látható volt: a Volán játékosai alaposan felszívták magukat az 5-1-es klagenfurti vereség után. Aztán a tizedik percben megszerezte a vezetést a Jesenice David Rodman révén, ami után paprikás lett a hangulat.

Bonnit hamarjában már másodszor ültették a büntetőpadra, a hazai egyenlítés azonban teljes létszámban történt: három perccel a harmad végét jelző dudaszó előtt Ocskay és Palkovics játszott össze, ami után a svéd védő, Andreas Byström a hálóba lőtt. Sajnos húsz másodperccel a vége előtt Rodman már a második gólját ütötte, így szlovén előnnyel ért véget az első húsz perc.

A második szakasz maga volt a rémálom: a Jesenice ütötte a gólokat, az Alba Volán kapta a két perces büntetéseket. Poloncic már 22.28-nál beköszönt, és sokan attól tartottak a csarnokban: ezzel bizony eldőlt a mérkőzés. Hát még akkor, amikor a hazai gól helyett a vendégek növelték előnyüket hat perccel később Razingar révén, s már 1-4 állt az eredményjelzőn.

Ha a középső harmadra azt mondtuk, hogy maga a pokol, akkor az utolsóra mennyei jelzők illenek, hiszen még két percig sem ment az utolsó húsz percből, Martz kozmetikázott az eredményen, s nem kellett sokáig várni a szokásos Palkovics-találatra sem.

Izzott a fehérvári csarnok, egy elveszettnek hitt mérkőzést hozott vissza a Volán, de a Jesenice volt az ellenfél, így senki sem lehetett nyugodt. És mégis: öt perc múlva már tombolt a publikum, 4-4 Fekete góljával, erre aztán senki sem gondolt tíz perccel korábban. Hiszen tíz perc alatt háromszor is beköszöntek a hazaiak!

Hihetetlen izgalmak között telt az utolsó tíz perc, mindkét csapat el akarta dönteni a maga javára a mérkőzést, de talán a túlzott akarás miatt egyik oldalon sem választottak jó megoldást a játékosok.

A döntés a hosszabbításra maradt, ilyen még úgysem volt az EBEL idei küzdelmeiben Alba Volán-mérkőzésen. Gólt azonban a ráadás sem hozott, így a két csapat büntetőkkel kényszerült eldönteni a győztes kilétét.

A szerencse azonban ezúttal nem a fehérváriakat segítette, Strömberg és Rodman belőtte, Razingar kihagyta, míg a hazai oldalon Palkovics és Bonni is hibázott, így az Alba Volán elszenvedte első vereségét hazai pályán az EBEL 2008-2009-es szezonjában.