Keserű búcsú a selejtezőktől

Szerző: shLétrehozva: 2009. február 8. 11:30
A magyar jégkorong-válogatott bár szinte végig nyert helyzetben volt, végül szétlövésekkel elvérzett Ukrajna ellen olimpiai selejtező mérkőzésen Rigában. A mieink 2-0-ra, majd 3-2-re is vezettek, ám röviddel a lefújás előtt egyenlítettek keleti szomszédaink, a hirtelen halál pedig az ő javukra döntött. Magyarország a csoport utolsó helyén végzett az első helyen záró, így olimpiai kvalifikációhoz jutó Lettország, Olaszország és a mai ellenfél Ukrajna mögött.

OLIMPIAI SELEJTEZŐ, RIGA, F CSOPORT, 3. FORDULÓ:

MAGYARORSZÁG-UKRAJNA 3-4 (0-0, 2-0, 1-3, 0-0, 0-1) - szétlövéssel
Lettország, Riga, 400 néző, vezette: Baluska (szlovák) és Minar (cseh).
MAGYARORSZÁG: Szuper, Budai - Svasznek, Sille, Palkovics, Ocskay, Vaszjunyin - Horváth, Tokaji, Vas J., Vas M., Ladányi - Szélig, Ennaffati, Kóger, Fekete, Kovács - Kangyal, Jobb, Sofron, Holéczy, Majoross. Szövetségi kapitány: Pat Cortina.
UKRAJNA: Szimcsuk, Karpenko - Klementyijev, Navarenko, Mihnov, Kaszjancsuk - Szriubko, Ljutkevics, Cirul, Sahrajcsuk, Szalnyikov - Pobjedoncej, Tolkunov, Materuhin, Safarenko, Matvicsuk - Blagoj, Litvinyenko, Gnyigyenko, Timcsenko. Szövetségi kapitány: Olekszandr Szeukand.
Góllövők: Vas J. (22.), Ocskay (32.), Palkovics (58.), ill. Timcsenko (52.), Materuhin (55.), Sahrajcsuk (59.)
Kiállítások: 22, ill. 14 perc.

LETTORSZÁG-OLASZORSZÁG 4-1 (2-0, 1-0, 1-1)
Gólszerzők: 8:48 Ankipans (Sprukts), 10:01 Cipulis (Sotnieks, Cipruss), 34:25 Karsusm (Sprukts), 42:59 Darzins (Sprukts, Ankipans), ill. 40:15 Scandella (Borgatello)
Kiállítások: 12, ill. 18 perc
A CSOPORT VÉGEREDMÉNYE:

1. Lettország 9 pont, 2. Ukrajna 5, 3. Olaszország 3, 4. Magyarország 1

TOVÁBBI EREDMÉNYEK:
E CSOPORT (HANNOVER):
  • Japán - Ausztria 2-5 (0-1, 1-3, 1-1)
  • Németország - Szlovénia 2-1 (1-0, 1-0, 0-1)
1. Németország 9 pont, 2. Ausztria 5, 3. Japán 2, 4. Szlovénia 2
G CSOPORT (OSLO:
  • Kazahsztán - Franciaország 8-2 (2-0, 3-1, 3-1)
  • Norvégia - Dánia 5-3 (1-2, 2-0, 2-1)

1. Norvégia
9 pont, 2. Dánia 4, 3. Kazahsztán 3, 4. Franciaország 2

A magyar válogatott nem érdemelt vereséget vasárnap kora délután a mérkőzés összképe alapján, ám az ukránok jó hajrájuknak köszönhetően végül győztesen kerültek ki a párharcból.

A szapporói vb-fiaskó fokozottan fűtötte keleti szomszédainkat, és bár úgy tűnt, kedvüket szegte Vas János és Ocskay Gábor gólja, az utolsó harmadra megemberelték magukat, és a maguk javára fordították az összecsapást.

A mieink hulla fáradtan álltak oda a szétlövésekhez, és ekkor már látni lehetett, nem jöhetünk ki jól ebből a találkozóból. Sajnos a vereséget nem sikerült elkerülni, de emelt fővel zártuk a rigai selejtezőkört.

MAGYARORSZÁG-UKRAJNA, ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
Ladányi belelőtte a korongot a kapusba, Ukrajna nyert (1-2)
Materuhin lövését védte Szuper (1-2)
Palkovics bevágta a szétlövéseket (1-2)
Varlamov betalált (0-2)
Kovács Csaba hibázott (0-1)
Cirul értékesítette a büntetőt (0-1)
Tiesto Adagio for Strings című számával hangolnak a csapatok a büntetőkre. Vajon kit hoz tűzbe a trance-sláger.
65.: Letelt az ötperces ráadás. Közel vagyunk a végkifejlethez, a szétlövések következnek.
62.: Az ukránok megnyomták az elejét, nehéz pillanatokat élünk át.
61.: Elkezdődött a hosszabbítás.
VÉGE A RENDES JÁTÉKIDŐNEK
59.: Ilyen nincs, ismét egál. Sahrajcsuk talált be. 3-3
59.: Vas János kiütötte a korongot, így a kiállítás sorsára jutott.
58.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Palkovics Krisztiáááán! Távolról hatalmas gólt ragasztott a jobb felső sarokba. 3-2
57.: Szalnyikov ült le a büntetőpadra.
55.: Ajajaj. Materuhin távoli pontos, erős lövése kötött ki Szuper kapujában. 2-2
53.: Tokaji Viktort szórta ki a játékvezető.
52.: Szépít Ukrajna, Timcsenko volt eredményes. Egy kapu mögül visszatett korongot segített a kapuba az ukrán játékos. 1-2
49.: Szuper feküdt rá a korongra, képtelenség átpasszírozni rajta a pakkot.
47.: Szélig Viktor vétett a szabályok ellen, bűnhődnie kell.
45.: Megfogyadkoztunk.
43.: Ahogy telnek a percek, úgy kerülünk egyre közelebb a győzelemhez. Semmi jel nem utal arra, hogy akár csak szépítsenek az ukránok.
42.: Részben kiegészültek, már csupán egyfős emberelőnyben vagyunk.
41.: Öt a három ellen kezdjük a harmadot.
VÉGE A MÁSODIK FELVONÁSNAK!
40.: Újabb ukrán kiállítás, ellenfelünk kezdi elveszíteni a hidegvérét. Ezzel csak jól járhatunk.
39.: Ljukevics is elhagyta a pályát. Most nyeregben érezhetjük magunkat, jó lenne 3-0-val menni a szünetre.
39.: Tolkunov is pihen. Kettős fór, élni kell vele!

38.: Szalnyikov akasztotta Vas Jánost, irány le, de sürgősen!

36.: Svasznek Bence ült le két percre a padra.

35.: Az ukránok most letáboroztak a kapunk elé, de komolyabb elképzelés nélkül passzolgatnak.

32.: GÓÓÓÓÓÓL! 2-0-RA VEZETÜNK! Palkovics rendkívül okos passzát a ketrecet hátulról megkerülő Ocskay vágta keleti szomszédaink kapujába bal oldalról.

31.: Veszélyes játék miatt Matvicsuk szusszanhat két percet.

30.: Ziccert hibázott Ukrajna, Szuper fantasztikus védéssel mentette meg csapatunkat a góltól.

30.: Szalnyikov ütött oda bottal Szupernek, de megúszta a kiállítást.

26.: Horváth Andrásnak nem kegyelmezett a játékvezető, bottal akasztás miatt hagyta el a játékteret.

25.: Ukrajna szárnyaszegettnek tűnik, nincs benne a játékában az egyenlítés. De nem felejtsük el, az ördög nem alszik!

22.: GÓÓÓL! (1-0) A buliból Vass Márton elhozta a pakkot, majd Ladányi passzát Vas János vágta a rövid felső sarokba. Első gólját szerezte a tornán.

21.: Elkezdődött a második felvonás, az ukránok fórban kezdik a játékrészt.

VÉGE AZ ELSŐ HARMADNAK

20.: Véget ért az első játékrész. Nincs gól, rövidesen folytatódhat a birkózás.

19.: Sofron visszahúzta ellenfelét, már el is indult lefelé.

18.: Kiegészültek az ukránok. A Horváth, Tokaji, Vas J., Vas M., Ladányi ötös nem tudott élni a fórral.

16.: Végre mi vagyunk emberelőnyben: Sahrajcsuk korcsolyázott le a jégről.

13.: Sikerült átvészelnünk Szélig hiányát is, továbbra sincs gól a találkozón.

11.: Széliget küldte le a játékvezető.

8.: Svasznek Bence pihenhet két percet, harmadszorra is emberhátrányba kerülünk.

5.: Ismét magyar kiállítás, de szerencsére sikerült kivédekeznünk.

3.: Szimcsuk nyelte el Vas Márton lövését.

3.: Szépen kivédekeztük, lövés nélkül úsztuk meg a hátrányt.

2.: Már az első percben emberhátrányba kerültünk, Vas Mártont állították ki két percre.

1.: Elkezdődött a mérkőzés!

12:10. Már a jégen a csapatok Rigában, tétje egyik csapat számára sincs a találkozónak. Szlovák és cseh bírópáros vezeti a mérkőzést. Első pontjainkárt küzdünk az olimpiai selejtezőben, az ukránokat fűtheti a bosszúvágy a szapporói vb-selejtezős vereség miatt.