Sacchi csöpögős üzenete Van Bastennek

Szerző: shLétrehozva: 2008. június 17. 19:37
Gyakorlatilag nyílt levelet intézett Arrigo Sacchi korábbi olasz szövetségi kapitány a La Gazzetta dello Sport sportnapilap hasábjain Marco van Bastenhez, a holland válogatott szakvezetőjéhez. Sacchi arra kérte az egykori aranylabdást, legyen tekintettel korábbi csapattársára, Roberto Donadonira akkor, amikor kiadja a taktikai utasításokat a kedd esti, Románia elleni utolsó csoportmeccsen.

Rendkívül behízelgő, szinte könyörgő hangvételű, meglehetősen dagályosan megfogalmazott írásában az olasz válogatottal szövetségi kapitányként 1994-ben világbajnoki döntőt játszó Sacchi a következő szavakat intézte egykori játékosához:

„Azt reméljük, kedves Marco, hogy nemcsak azért a csodálatos futballért mondhatunk majd köszönetet neked, amelyet a csapatodtól látni, hanem azért is, amit régi játékostársadért, Robertóért (Donadoni) és az összes olaszországi rajongódért megtehetsz. Nagyrabecsüléssel, csodálattal és barátsággal: Arrigo.”

A labdarúgó Európa-bajnokság C csoportjában, a „halálcsoportként” is emlegetett kvartettben kedden 20:45-kor Hollandia–Románia és Franciaország–Olaszország mérkőzéseket rendeznek.

Amennyiben a már továbbjutott hollandok kikapnának a románoktól, akkor legutóbbi vb-döntő két résztvevője, a francia és az olasz együttes egyaránt kiesik.

A két mérkőzés összes lehetséges eredményét eredményét figyelembe véve az alábbiakat lehet leírni (tekintettel arra, hogy a hollandok már negyeddöntősök):

• Amennyiben Románia legyőzi Hollandiát, bejut a nyolc közé, Olaszország és Franciaország kiesik.
  • Ha a románok kikapnak vagy döntetlent játszanak a hollandokkal, akkor az olaszok a franciák elleni döntetlennel is továbbjuthatnak. A franciák csak győzelemmel negyedöntősök.
  • Amennyiben a románok kikapnak, a Franciaország–Olaszország összecsapás nem gól nélküli döntetlen, akkor a világbajnok itáliaiak mennek be a nyolc közé a hármas összevetésben meglévő jobb gólkülönbségükkel.
  • Ha a románok 1-0-ra, 2-0-ra vagy három gól különbséggel (kivéve a 3-0-t) veszítenek, a francia–olasz csata pedig 0-0, akkor Románia a negyeddöntős.
  • Ha a románok négy góllal vagy annál nagyobb különbséggel kapnak ki, és a Franciaország–Olaszország találkozó 0-0, akkor Olaszország a továbbjutó a hármas összevetésben meglévő jobb gólkülönbségével.
  • Ha Hollandia–Románia 3-0 és Franciaország–Olaszország 0-0 eredmények születnek, szintén az olaszok a továbbjutók. A hármas összevetésben a románok és az olaszok teljesen megegyező eredményekkel rendelkeznek, és ebben az esetben az UEFA-együttható dönt, ami az azzurróknál a legmagasabb.