KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "FRANCIA_LABDARUGO_VALOGATOTT"
Ronaldóékkal is elbánt a francia csapat 2014. október 11. 23:35 A 2016-os Eb-házigazda nem okozott csalódást, szoros meccsen kerekedett felül Portugálián szombat este a Stade de France-ban, barátságos mérkőzésen. Karim Benzema közeli lövése után már a harmadik percben utat talált a hálóba a labda, ezután magabiztosan őrizték a vezetést a gallok. A második félidő már inkább a portugáloké volt, de Paul Pogba góllal zárt le egy kontrát, Cristiano Ronaldóék erejéből csak a szépítésre futotta Ricardo Quaresma révén (büntetőből). Raphael Varane kiemelkedő teljesítményt nyújtott a hazai védelemben. Újabb skalpot gyűjtött be a Deschamps-csapat, amely szeptemberben a spanyolokat verte meg.

Féken tartják-e Ronaldót a franciák? 2014. október 11. 16:00 Behúzzák a franciák a meccset az új edzővel, és számos újonccal készülő luzitánok ellen? Vagy nem bírnak majd Cristiano Ronaldóval? Szombat este 20:45-től kiderül a Stade de France-ban!

Megszorongatták a franciákat, de hiába! 2014. június 30. 19:56 Nigéria minden várakozást felülmúlva teljesen egyenrangú partnere volt Franciaországnak a hétfői vb-nyolcaddöntőben, de a végén megtört a nyomás alatt a brazil fővárosban. A meccs egyik legjobbja, Vincent Enyeama kapus rossz kijövetele kellett Paul Pogba hajrábeli fejesgóljához, a hosszabbításban pedig a válogatottól búcsúzó Yobo szerencsétlen mozdulata eredményezett találatot, amivel minden eldőlt. A franciák a németekkel vagy Algériával játszhatnak az elődöntőbe jutásért.

Akiknek van stílusa: franciák, olaszok 2014. június 19. 17:38 Érdekes tanulmányt közölt a vb-válogatottak különböző játékfelfogásával kapcsolatban egy, a futballra szakosodott elemző cég, a Prozone. Röviden összefoglalva azt vizsgálta a csoportkör első fordulós meccsei alapján, hogy milyen mélyen védekezik, milyen passzokkal megy át támadásba, illetve mennyire erőlteti a széleket, és milyen gyakran jut el a kapu közelébe egy-egy csapat. A jellegzetes stílusú válogatottakat gyűjtöttük egy csokorba.

Benzema és a góltechnológia nagy napja 2014. június 15. 22:56 A 2006-os vb-elődöntő után újra meccset nyert világbajnokságon a francia válogatott, amely nem túl meggyőző játékkal, mégis simán verte a kellemetlen ellenfél Hondurast az E-csoportban, Porto Alegrében, vasárnap. A szünet előtt Benzema tizenegyese és Wilson Palacios második sárgája gyakorlatilag megpecsételte a közép-amerikaiak sorsát, a térfélcsere után ismét Benzema juttatta a kapuba a labdát, de ehhez Valladares kapus "segítsége" is kellett. A labda nagyon kevéssel juthatott túl a gólvonalon, de a vb-n most debütáló góltechnológia segített a bírónak. A harmadik találat már ismét (hivatalosan is) Benzemáé volt, kíméletlenül bevágott egy kósza labdát 10 méterről.

Olasz ötös, francia nyolcas a főpróbán! 2014. június 9. 00:32 Franciaország és Olaszország is nyolcgólos meccsel hangolt a közelgő világbajnokságra vasárnap este. A gallok kifejezetten közönségszórakoztató játékkal, 8-0-ra verték a tehetetlen Jamaicát Lille-ben. Karim Benzema két szép gólja mellett két gólpasszt is adott, Matuidi és Griezmann is duplázott. Az olaszok már Brazíliában teszteltek a Fluminense ellen, látványban és technikás megoldásokban itt sem volt hiány, a vége: 3-5! A B-csapat kezdett, de kiderült, hogy a csatársor tekintetében ez nem is a B-felállás. Ciro Immobile, a Dortmund friss igazolása mesterhármast jegyzett, amelyet egy-egy Lorenzo Insigne-gól foglalt keretbe. A Napoli-csatárral mindkét esetben a meccs legjobbja, Immobile lövetett gólt. Nézd meg videón!

Vb: Griezmann és Belgium is készen áll 2014. június 1. 23:31 Megvillant Antoine Griezmann, a francia válogatott új üdvöskéje, akik rendkívül finom megoldásból szerezte első gólját címeres mezben vasárnap este Paraguay ellen, felkészülési találkozón. Egy potyagól miatt döntetlennel fejezték be a meccset a gallok. A belgák egy "laza duplát" hintettek Stockholmban, két Chelsea-sztárnak hála. Zlatan Ibrahimovic a cserepadról követte a fejleményeket. A németek hátrányból fordítottak percek alatt Kamerunnal szemben, Mönchengladbachban, végül meg kellett elégedniük a döntetlennel.

A franciák félresöpörték Norvégiát 2014. május 27. 23:10 Igazolta jó formáját a francia válogatott Norvégia ellen, 4-0-s győzelmet aratott kedd este a Stade de France gyepén, felkészülési mérkőzésen, 75 ezer néző előtt. Hosszú ideje, 2005 óta nem nyertek négy góllal a gallok a párizsi szentélyben. Pogba fejesből szerezte meg első találatát a nemzeti csapatban, később, a szünet után 25 perc alatt hármat kapott a skandináv alakulat: KO. Olivier Giroud duplázott, Loic Rémy két perccel beállása után zörgetett. A meccs alapján nem véletlenül tartják a franciákat a vb ötödik-hatodik számú esélyesének.

„Ribéryt semlegesítették, de hogy?!” 2013. november 16. 14:31 Húsz év után maradhat le a labdarúgó-világbajnokságról Franciaország, ha nem tud bosszút állni Ukrajnán kedd este a Stade de France-ban. Még egy csapat sem tudott fordítani kétgólos hátrányból európai vb-selejtezőben. Nem lesz ott Brazíliában Franck Ribéry, akit a fogadóirodák az Aranylabda fő várományosának tartanak?

Kijött a francia keret a pótselejtezőre 2013. november 7. 15:37 Nyilvános Didier Deschamps francia szövetségi kapitány kerete a november közepén rendezendő, Ukrajna elleni pótselejtezőkre (első meccs 15-én Kijevben, visszavágó 19-én Párizsban). A szakvezető nem változtatott az októberi felkészülési mérkőzéseken látott kontingenshez képest, azaz Evra, Payet és Rémy is maradt a csapatban.