Simoncelli világbajnokhoz méltóan zárt

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 26. 13:12
Marco Simoncelli nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság valenciai nagydíját a 250 köbcentis kategóriában. A második Juki Takahasi, a harmadik Alvaro Bautista lett. Tóth Imre szezonbeli legjobb eredményével a 13. helyen végzett.

Simoncelli annak ellenére mindent beleadott, hogy már egy hete tény: a 250 köbcentis kategóriában ő a világbajnok. Az olasz klasszis ennek ellenére a rajtrács éléről vághatott neki a futamnak, azonban az elején visszaesett.

Az élen ekkor Mika Kallio haladt, de az idei pontverseny győztese felzárkózott, és az élmezőnyben haladt. A tizennyolcadik helyről rajtoló Tóth Imre, és az utolsóról a futamnak neki vágó Győrfi Alen a mezőny hátulján haladt.

A hajrára a 2008-as év legjobbja átvette a vezetést, de a finn rivális nem szakadt le róla, sőt Juki Takahasi is látótávolságon belül volt.

Igaz, Kallio nagyon közel volt Simoncellihez, de a finnek nem volt igazi sansza az előzésre, sőt az utolsó körben olyannyira görcsösen próbált közelebb kerülni az olaszhoz, hogy egy kanyart elnézett, és kicsúszott.

Simoncellinek így nem okozott gondot a futam megnyerése, a második Takahasi lett, míg a harmadik Bautista.

Tóth Imre idei legjobb eredményét produkálva a tizenharmadikként haladt át a célvonalon, míg Győrfi Alen kiesett az utolsó körökben.