Kezdésnek Barbera pályacsúcsot ért el

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 11. 12:52
Új pályacsúccsal végzett az első helyen a Német Nagydíj első szabadedzésén Hector Barbera a gyorsaságimotoros vb 250 kcm-es kategóriájában. A Tóth csapat spanyol klasszisa 1:24,241 perces időeredménnyel nyerte a gyakorlást, megelőzve honfitársát, a KTM-es Julian Simont, valamint a vb-pontverseny éllovasát, Mika Kalliót.

Mika Kallio tavalyi, első rajtkockát érő, 1:24,413 perces pályacsúcsánál jobb időeredménnyel végzett az első helyen Hector Barbera a Német Nagydíj első szabadedzésén a 250 kcm-es kategóriában.

Tóth Imre csapattársa mellett csak két KTM-versenyző, Julian Simon és a már emlegetett Kallio tudta áttörni az 1:25 perces határt, és merő érdekességként érdemes megemlíteni, hogy Simon ezredre ugyanazt az időt motorozta, amellyel tavaly a finn megszerezte az egyes kockát.

Kallio több mint fél másodperccel gyorsabb volt, mint az összetettben őt követő, második helyen álló Marco Simoncelli, és több mint egy másodperccel verte a spanyol Alvaro Baustistát.

A mezőnyben ezen a hétvégén két magyar is van, közülük a vb-sorozat rendszeres réésztvevője, Tóth Imre a 22. helyen zárt (több mint 4 másodpercet „kapott” Barberától), míg a 18 éves Győrfi Alen 26. lett.

A 2007-es Német Nagydíjat Aojama Hirosi nyerte a 250 kcm-es kategóriában, ő délelőtt az ötödik helyet szerezte meg. A 2006-os győztes Takahasi Juki éppen befért az első tízbe.

A negyedliteres géposztály jelenlegi mezőnyében egyébként rajtuk kívül nincs olyan, aki 250-es motoron már nyert a Sachsenringen.