Nem volt partnere a Debrecen a Falcónak

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 22. 20:41
A bajnoki címvédő Falco KC annak ellenére aratott magabiztos győzelmet az Aréna Savariában az újonc Debrecen ellen az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság nyitófordulójában, hogy a hazai gárdában sérülés miatt Darryl Hudson, Denis Vrsaljko, valamint Borszéki Csaba pályára sem léphetett.

NB I, FÉRFIAK, ALAPSZAKASZ, 1. FORDULÓ:
FALCO-SZOMBATHELY – DEBRECENI EGYETEM KE 104-52 (31-6, 25-19, 19-13, 29-14)
Szombathely, 2500 néző, vezette: Török, Páli, Németh Cs.
FALCO: Kálmán 7/3, Pankár 11/9, CSIRICS 17/9, Terincsics 11/3, HORVÁTH Z. 21/3. Cs: LAKATOS 15/3, VIDA 15/3, Feigl, Csiszár 5/3, Horváth D. 2. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.
DEBRECEN: ERDEI 12/6, Kutasi 7/3, Tóth G. 12/6, Kovács I. 4, Kennerly 11. Cs: Takács D., Varró 2, Szabó T. 4, Balogh A. Vezetőedző: Walke Károly.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 10-6, 7. p: 17-6, 14. p: 45-13, 18. p: 49-21, 24. p.: 65-31, 28. p.: 67-36, 33. p.: 82-43, 37. p.: 97-45

A derbi amúgy némi késéssel kezdődött, mivel a feldobás előtt vehette át Kálmán László, a vasiak csapatkapitánya a 2006-2007-es szezon legjobb játékosának járó elismerést Sterbenz Tamástól, az MKOSZ főtitkárától. A szépszámú szombathelyi drukkerhad – ahogy illik – percekig felállva éltette imádott „Lacikáját”.

A mérkőzés viszont már korántsem hozta ennyire lázba a hazai szurkolótábort, ugyanis a Falco az első negyed végére több mint tetemesnek mondható 25 pontos előnyt hozott össze – főként a Horváth Zoltán, Andrija Csirics duó ponterősségének köszönhetően.

Az acélosnak még véletlenül sem nevezhető vendégek a folytatásban sem késztették komolyabb erőfeszítésre a bajnokcsapatot, így aztán a félidőre már 31 egységnyivel jártak előrébb a vasiak.

Az első húsz perc mindenesetre felvetett egy cseppet sem lényegtelen kérdést, nevezetesen azt: szükség van-e az NB I A csoportjában 14 gárdára?

A második félidőről talán csak annyit, hogy lejátszották a csapatok: a szombathelyiek ugyanúgy kedvükre szórakoztak, mint az elsőben, a debreceniek pedig alig várták már, hogy véget érjen a szenvedésük, és hazaindulhassanak.

Ezért a méretes zakóért nem biztos, hogy megérte több mint félezer kilométert buszozniuk.

Szrecsko Szekulovics: - Örülök, hogy végig koncentráltan játszva, a sérültek hiányában is önbizalomnövelő győzelmet arattunk. Bízom abban, hogy ez a siker lendületet ad a folytatásra nézve.
Walke Károly: - Jelen pillanatban ennyire képes a csapatom. Mindenképpen meg kell erősítenünk a keretünket ahhoz, hogy tavasszal Debrecenben komolyabb ellenfelei lehessünk a Falcónak.