KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "FALCO KC SZOMBATHELY"
Szombathelyi győzelem a nyitómeccsen 2012. október 4. 21:34 A legutóbb ezüstérmes Szombathely hazai pályán legyőzte a Sopront a férfi kosárlabda NB I 2012/2013-as szezonjának nyitómérkőzésén.

Két párharcban is ötödik meccs dönt 2012. április 23. 22:51 A Sopron-Szombathely és az Atomerőmű-Körmend párban is ötödik mérkőzés dönt a továbbjutásról, miután a hátrányban lévő csapatok diadalmaskodtak a férfi kosárlabda NB I negyeddöntős sorozatának hétfői negyedik találkozóin. A címvédő Szolnok és az Albacomp korábban már bejutott az elődöntőbe.

Élen a Falco 2011. december 14. 20:19 A Szombathely hazai környezetben aratott nagy különbségű győzelmet a Nyíregyháza felett a férfi kosárlabda NB I szerdai mérkőzésén.

Csupa hazai győzelem a negyeddöntőben 2010. április 21. 20:42 A címvédő Paks idegtépő csatában győzött a Kecskemét ellen a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének első, szerdai összecsapásán, így előnyhöz jutott az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban. A Körmend több, mint húsz ponttal nyert, a friss Magyar Kupa győztes ZTE és a Szolnok sem hibázott hazai környezetben.

Soproni végső búcsú Horváth Zoltántól 2010. január 6. 16:09 Legalább ezer gyászoló jelenlétében vettek szerdán örök búcsút Horváth Zoltántól, a magyar kosárlabda-válogatott centerétől. A soproni Szent Mihály Sírkertben az összes NB I-es csapat képviseltette magát.

Szerdán búcsúztatják Horváth Zoltánt 2010. január 2. 13:13 Január 6-án a soproni Szent Mihály temetőben helyezik örök nyugalomra a szombathelyi Falco kosarasát, Horváth Zoltánt. A válogatott centere december 28-án szenvedett tragikus végű autóbalesetet.

Elhunyt a férfi kosárválogatott játékosa 2009. december 28. 11:17 Hétfő hajnalban autóbalesetben elhunyt Horváth Zoltán, a Falco és a magyar férfi kosárlabda-válogatott játékosa. A 30 éves centert ugyan kórházba szállították, ám életét már nem tudták megmenteni. Mészáros Lajos, a nemzeti csapat szövetségi kapitánya a SportHirado.hu-nak elmondta, egy rettenetesen elszánt, intelligens embert veszített el a sportág.

A szurkolók itták meg a botrány levét 2009. augusztus 12. 20:14 Egyelőre nem jogerősen csarnokból való kitiltásra és pénzbüntetésre ítélték a Falco férfi kosárcsapatának öt szurkolóját, miután májusban egy Paks elleni mérkőzésen botrányt okoztak. Minderről a szombathelyi klub hivatalos honlapja számolt be.

Bajnok tréner veszi át az Albacompot 2009. június 9. 14:18 Immár bizonyos: a Szombathelytől távozó Szrecsko Szekulovics veszi át az Albacomp szakmai munkájának irányítását, miután a fehérvári vezetők elégedetlenek voltak a német Peter Stahl és Peresztegi Nagy Ákos vezette stáb ötödik helyezésével. A keretben is változások lesznek: Góbi visszavonult, míg az amerikai Doyne és Bell játékára nem tartanak igényt a kék-fehéreknél.

Korábbi játékosa irányítja a Falcót 2009. június 9. 13:20 A klub korábbi játékosa, Déri Csaba veszi át a stafétabotot és irányítja a jövőben a 2008-as bajnok Falco férfi kosárcsapatát. A 48 éves szakember az idény végén távozó Szrecsko Szekulovicsot váltja a vezetőedzői pozícióban. Minderről a klub hivatalos honlapja számolt be.