KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ZENIT SZENTPÉTERVÁR"
A Zenit nem állt meg a 18 gólig 2015. január 17. 20:51 Hulk és társai 18-0-ra verték a katari Malia együttesét pénteken, edzőmeccsen. 13-an találtak be a keretből, Rondón triplázott, Arsavin duplázott. Videó!

A Zenit kiejtette az El-döntőst 2014. november 26. 20:16 A Zenit rendkívül fontos győzelmet aratott a BL-csoportkör ötödik fordulójában, hazai környezetben, és ezzel kiejtette a 2014-es El-döntős, a sorsoláskor első kiemelt Benficát. Az orosz listavezető sikere egyben a Leverkusen biztos nyolcaddöntőbe jutását is jelenti.

Kiderül, mit ér a Zenit a BL-ben 2014. november 26. 09:27 Az orosz bajnokságot nyolc ponttal vezető Zenit a portugál éllovas Benficát fogadja a legkiélezettebb BL-csoportban, ahol teljesen nyitott a verseny a második helyért. A Szentpétervár - amely két alkalommal már negyeddöntőért játszhatott az elmúlt években - tizenhat hazai BL-meccséből mindössze négyet tudott megnyerni. Javítania kell a mérlegen, ha meg akarja élni a tavaszt. Most kiderül, tényező-e BL-ben a Zenit.

Kétszer is legyőzte a Zenitet a Bayer 2014. november 4. 20:37 A Zenit csak kapufáig és Kerzsakov-ziccerekig jutott az első félidőben, és Szon Hjung Min megbüntette az oroszokat, öt perc alatt duplázott a folytatásban a Leverkusen dél-koreai támadó középpályása a keddi, kora esti, szentpétervári BL-csatán, a C-csoportban. A csereember Salomon Rondón már csak kozmetikázni tudott az eredményen a végén. A németek a legjobb úton haladnak a csoportelsőség felé.

Bajban a Red Bull, a Celtic, a Zenit! 2014. július 31. 12:52 Az osztrák Red Bull Salzburg a magyar válogatott Gulácsi Péterrel a kapuban 2-1-es vereséget szenvedett az azeri Karabah vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulós párharcának első, szerdai mérkőzésén. Mindkét csapat emberhátrányba került az első félidő végén, az azeriek végül kilenc játékossal fejezték be a találkozót. A Celticből Efe Ambrose-t, a Zenitből Axel Witselt állították ki, a skótok és az oroszok is szívhatják a fogukat a visszavágó előtt.

Veszélyben a Zenit első helye 2013. december 1. 17:35 Folytatta a ponthullajtást az orosz bajnokságban éllovas Zenit, amely ezúttal Groznijban nem tudott nyerni a 18. forduló mérkőzésén. A második félidőben futniuk kellett az eredmény után a szentpéterváriaknak, akiknek csak az egyenlítés jött össze Axel Witsel révén. A Volga "lefulladt" a Szpartak otthonában. Egy másik fővárosi alakulat, a Lokomotiv veheti át a vezetést a tabellán, amennyiben begyűjti a három pontot hétfőn, a Kuban otthonában.

A Zenit és a Porto nem bírt egymással 2013. november 6. 20:12 A Zenit hazai pályán ikszelt le a Portóval a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, szerda este. Lucho fejesgóljára Hulk replikázott az első félórában egy védelmi hibát kihasználva, a brazil akár meg is fordíthatta volna az állást a szünet után, de büntetőjét simán fogta Hélton kapus. A Zenit a döntetlennel is maga mögött tartotta a Portót, a két csapat továbbra is harcban egymással a második számú továbbjutó helyért.

Argentin válogatott a Zenitben 2013. augusztus 6. 17:17 Az orosz bajnoki ezüstérmes Zenit közhírré tette, hogy négy évre leigazolta a Rubin Kazany 26 éves, argentin válogatott balbekkjét, Cristian Ansaldit. A játékos jelenleg is tagja Alejandro Sabella keretének a gaúchóknál. A hármas mezt kapja, hatmillió eurót kell kicsengetni érte.

A Zenit már csak a csodában bízhat 2013. május 15. 15:18 Elutasította a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) a Zenit labdarúgóklubjának fellebbezését, amelyet a szentpéterváriak azért nyújtottak be, mert az orosz szövetség a Dinamo Moszkvának adta annak a bajnoki mérkőzésnek a három pontját, amely még novemberben félbeszakadt.

Megfagyott a Pool az orosz télben 2013. február 14. 19:53 VIDEÓ! Véget ér a Liverpool augusztus óta tartó kalandja az Európa-ligában, ha a Vörösök nem tudnak nyerni három góllal, vagy legalább 2-0-ra (ami a hosszabításhoz kellene) a Zenit elleni visszavágón, a legjobb 16 közé jutásért rendezett párharcban. A Pool nem szakadt meg így is megvoltak a ziccerei, de Suárez mindet kihagyta, mi megbosszulta magát. A végig kezdeményezőbb Zenit a hajrában egy Hulk-bombának köszönhetően megtörte a jeget, és sikerült még egy találatot bevinnie.