KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ZALAKERAMIA_ZTE_KK"
Botrányos meccsen bukott a címvédő 2010. december 17. 21:38 A Zalakerámia ötödik vereséget is elszenvedte a bajnokságban, péntek este a Körmend győzte le 82-71-re a férfi kosárlabda-bajnokság 12. fordulójában. Az első félidő után nyolc ponttal elléptek a vasiak, és bár a zalaiak négy pontot ledolgoztak hátrányukból a harmadik felvonásban, a végét sokkal jobban bírták a vendéglátók. A vendégszurkolók rendzavarása miatt többször is állt a játék a találkozón.

NB I: ezúttal a bajnokot verte az Olaj 2010. december 11. 20:54 Megállíthatatlan a Szolnoki Olaj: az Eurochallenge-sorozatban három parádés győzelmet arató arató együttes az NB I 11. fordulójában idegenben győzte le 65-53-ra a címvédő Talaegerszeget, ezzel 10. sikerét aratta és vezeti a pontvadászatot.

Győzött a címvédő és második 2010. november 14. 20:11 A címvédő Zalaegerszeg hazai pályán 70–64-re győzött Sopron ellen a férfi kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján. A zalaiak ezzel a Szolnoki Olaj mögött a második helyre jöttek fel.

Kaposváron hagyta a fogát a címvédő 2010. november 7. 23:49 A félidőben még vezetett, de a végén nagy meglepetésre hétpontos vereséget szenvedett a címvédő, s eddig veretlen Zalaegerszeg Kaposváron a férfi kosárlabda NB I-ben.

Pakson lett bajnok a Zalaegerszeg! 2010. május 28. 21:41 A Zalaegerszeg kosárlabdacsapata harmadik győzelmét is megszerezte a döntőben 67-60-as sikerével Pakson az Atomerőmű ellen, így 18 év után ismét bajnoki címet ünnepelhet.

A végén "robbantott" a Paks a döntőben 2010. május 22. 20:07 Elképesztően fordulatos találkozón, Jerome Lagrange utolsó mp-ben dobott duplájával az Atomerőmű 81-79-re legyőzte a Zalaegerszeget, így 1-1-re áll a férfi kosárlabda-bajnokság három sikerig tartó döntője. A következő találkozón az alapszakaszt magabiztosan nyerő ZTE lesz a házigazda, de a szombati diadal után a paksiak is joggal bízhatnak az aranyéremben.

Aranycsata: a ZTE nyerte az 1. felvonást 2010. május 19. 22:01 A ZTE KK magabiztos játékkal szerezte meg a győzelmet a férfi kosárlabda NB I döntőjének első mérkőzésén. Az alapszakasz-első, kupagyőztes egerszegiek megtartották pályaelőnyüket a címvédő Atomerőművel szemben.

Folytatná sikersorozatát a ZTE 2010. május 18. 19:22 Az alapszakasz két legjobbja, a kupagyőztes Zalaegerszeg és a címvédő Atomerőmű méri össze erejét a férfi kosárlabda-bajnokság fináléjában, amelynek első mérkőzésére szerda este kerül sor a zalai megyeszékhelyen. A kék-fehérek válogatott bedobója, Kámán Tamás megpróbálta levenni a terhet társai válláról.

Bravúros fordítás, döntőben a címvédő 2010. május 16. 21:46 Hihetetlen izgalmakat követően az Atomerőmű 80-79-re verte hazai pályán a Körmendet a férfi kosárlabda NB I elődöntőjének ötödik mérkőzésén, ezzel összesítésben 0-2-ről felállva bejutott a sorozat fináléjába. A címvédő ellenfele az alapszakasz-, és magyar Kupa-győztes Zalaegerszeg lesz.

Kupagyőztes a Zalaegerszeg! 2010. április 17. 18:18 Fennállása negyedik Magyar Kupa-sikerét ünnepelhette szombat délután a Zalaegerszeg férfi kosárlabda-csapata, miután a bajnokság alapszakaszát is megnyert együttes 91-74-re legyőzte a Szombathely együttesét. A ZTE 1996 után ért fel ismét a csúcsra a székesfehérvári négyesdöntő fináléjában: a siker kulcsa a harmadik negyed volt. A Falco sorozatban harmadik kupadöntőjét bukta el.