KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "TUNÉZIA"
Tunézia sem lehet ott a vb-n 2013. szeptember 8. 11:03 Dél-Afrika után Tunézia is elvérzett az afrikai vb-selejtezők során, a Karthágói Sasok a Zöld-foki Köztársaságnak estek áldozatául a 2. szakasz utolsó fordulójában, hazai környezetben (0-2). Az Afrika-kupa idei negyeddöntőse Platini és Nhuck góljával már a szünetben kettő góllal vezetett, az arab csapat nem innen már nem tudott felállni a B-csoport mérkőzésén.

Vb-selejtezők: hazai pályán kapott ki a rendező Nigériától 2008. szeptember 6. 23:44 A 2010-es labdarúgó világbajnokság rendezője, a Dél-afrikai Köztársaság hazai pályán szenvedett 1-0-ás vereséget a Nigéria válogatottjától az világbajnoki selejtezők afrikai zónájának legutóbbi fordulójában. A vendégek ezzel elsőként léptek tovább a kvalifikáció utolsó szakaszába. Győzött Kamerun és Kenya együttese, gólnélküli döntetlent ért el Tunézia, Burkina Fasoban.