Tunézia sem lehet ott a vb-n

Szerző: SHLétrehozva: 2013. szeptember 8. 11:03
Dél-Afrika után Tunézia is elvérzett az afrikai vb-selejtezők során, a Karthágói Sasok a Zöld-foki Köztársaságnak estek áldozatául a 2. szakasz utolsó fordulójában, hazai környezetben (0-2). Az Afrika-kupa idei negyeddöntőse Platini és Nhuck góljával már a szünetben kettő góllal vezetett, az arab csapat nem innen már nem tudott felállni a B-csoport mérkőzésén.

Szintén továbbment szombat este Szenegál, amely egy kései Mané-góllal győzte le Ugandát a J-csoportban.

Algéria, Egyiptom, Nigéria, Burkina Faso, Ghána és Etiópia már korábban megszerezte a csoportelsőséget.

Az utolsó, playoffot érő helyért Kamerun és Líbia megy birokra Yaoundében (kezdés: 16:30). Tíz csapat jut a kvalifikáció utolsó szakaszába, ahol öt kétmeccses párharc dönt a kijutókról.