KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "SVED_JEGKORONG_VALOGATOTT"
Finn gálaelőadás a hokivébé döntőjében 2011. május 15. 23:26 Finnország nyerte a szlovákiai jégkorong-világbajnokságot, miután a vasárnap esti döntőben alaposan elpáholta az északi rivális Svédországot. A finnek ezt megelőzően egyszer, 1995-ben jutottak csúcsra vb-n, és milyen érdekes az élet: akkor is a svédeket fektették két vállra az aranymeccsen, a mostanihoz hasonló magabiztossággal. Akkor 4-1-re, most még fölényesebben, 6-1-re diadalmaskodtak.

Hoki-vb: a svédek mennek az aranyért! 2011. május 13. 19:32 Hiába szerezte meg gól nélküli nyitó harmadot követően a vezetést a cseh válogatott a szlovákiai A-csoportos jégkorong-világbajnokság első elődöntőjében, a svédek megrázták magukat, majd a jéggel tették egyenlővé a címvédőt. A meccs két legeredményesebbje két Patrik volt: a St. Louis Blues csillaga Berglund a skandináv, a New Jersey Devils ásza Elias a közép-európai csapat színeiben duplázott. A másik elődöntőre 20.15-től kerül sor a finn és az orosz válogatott között. A csehek a bronzcsatában vigasztalódhatnak.

Hoki-vb: verhetetlenek a címvédő csehek 2011. május 9. 22:48 A csehek a csoportkör után a középszakaszt is hibátlanul zárták a szlovákiai jégkorong-világbajnokságon, miután a torna meglepetéscsapatát, Németországot is legyőzték, méghozzá könnyedén. A továbbjutást már korábban kiharcolta mind a két csapat. A másik esti - ugyancsak tét nélküli - meccsen a svédek kétszer is egyenlítettek a sokkal aktívabb kanadaiak ellen, Rick Nash 53. percben lőtt góljára azonban már nem tudtak válaszolni. A „juharlevesek" megnyerték a csoportjukat, de kérdéses, ennek mennyire örülnek, mert így az oroszokkal találkoznak a negyeddöntőben. A nyolc között már nem lehet hibázni - aki kikap, elbúcsúzik.

Hétfői topligák - fogadási blog 2011. május 2. 19:41 A vasárnapi pihenőnap után kissé későn, de törve nem, ismét bejelentkezett bloggerünk. A Barcelona elvitte a cica farkát szombaton, de a lendület, úgy tűnik, nem tört meg. Hétfőre négy sportesemény került fel a menübe: egy hármaskötés és egy szimpla tipp érkezett jövendőmondónktól. A topligákból, az NBA-ből, sőt, még a hokivébéről is akad olvasni-, és néznivaló.

Hoki-vb: svéd-koppanás, cseh-hőstett 2011. április 30. 23:08 Kétszer is hátrányba került Csehország a szlovákiai jégkorong-világbajnokság 1. fordulójában Lettország ellen, ám a címvédő megrázta magát, mindannyiszor egyenlített és az utolsó harmadban "ledöfte" ellenfelét a D jelű négyes második meccsén. A svédek viszont saját magukat verték meg, hiszen már 3-1-re is vezettek, a végén Norvégia mégis egyenlített, büntetőkkel pedig nyert is a C-csoportban.

Szlovák eksztázis az olimpián! 2010. február 25. 12:42 Szlovákia gondoskodott a vancouveri jégkorongtorna első igazi bombameglepetéséről, északi szomszédaink a címvédő Svédországot kényszerítették térdre a szerdai negyeddöntőben, és történetük során először játszhatnak a fináléért az olimpián. Ellenfelük az aranylázban égő, oroszokat leiskolázó Kanada válogatottja lesz, a másik ágon Egyesült Államok-Finnország párharcot rendeznek.

Győzelemmel mutatkozott be a címvédő 2010. február 18. 14:13 Ha nem is meggyőző játékkal, de biztos, 2-0-s győzelemmel rajtolt el az olimpiai címvédő svéd férfi jégkorong-válogatott a vancouveri olimpián. Az északiak a második harmadban ütötték góljaikat a meglepően masszívan védekező és remek kapusteljesítménnyel előrukkoló germánok ellen. A háromkoronások ezzel a fehéroroszok felett 5-1-es diadalt ülő finnekkel karöltve vezetik a C-csoportot.

Bronzéremmel zárták a vb-t finnek 2008. május 17. 23:10 Finnország szerezte meg a bronzérmet a Kanadában zajló jégkorong-világbajnokságon, miután a kisdöntőben legyőzték régióbeli nagy riválisukat, Svédországot. Meddő volt a svéd mezőnyfölény a remekül védekező és helyzeteit jól kihasználó finnek ellen.

Alakul a Kanada-Oroszország finálé 2008. május 15. 20:04 Kialakult az elődöntő párosítása a Kanadában zajló jégkorong-világbajnokságon: Kanada Svédországgal, Finnország Oroszországgal mérkőzik meg a döntőbe jutásért, csakúgy, mint egy esztendővel ezelőtt. Sőt, a svéd-kanadai párosítás az elődöntőben immár sorrendben hároméves múltra tekint vissza.

Kanada-svéd és orosz-finnn elődöntő 2008. május 14. 23:51 A Kanadában zajló jégkorong-világbajnokságon bejutott az elődöntőbe az aranyérem elsőszámú esélyesének tartott házigazda együttes, miután a negyeddöntőben 8-2-re verték Norvégiát. A találkozón két gólt szerző északiak a vártnál jóval nagyobb erőbedobásra kényszerítették esélyesebb ellenfelüket.