KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "STURM_GRAZ"
Kinevezték Szabicsék új edzőjét 2012. május 14. 20:27 A német Peter Hyballa lesz a Szabics Imrét is foglalkoztató osztrák Sturm Graz labdarúgócsapatának vezetőedzője. A klub hétfői bejelentése szerint a 36 éves szakember június 5-én kezdi meg a munkát, és két évre szóló szerződést írt alá. Hyballa mostanáig a német harmadosztályú Red Bull Juniors együttesét irányította, korábban pedig többek között a második ligás Alemannia Aachennél dolgozott. Az eddigi vezetőedző, Franco Foda egy hónapja hagyta el az egyesületet, azóta - ideiglenes jelleggel - Thomas Kristl irányította a csapatot.

Elítélték a Sturm Graz volt vezetőit 2012. február 17. 20:47 Bűnösnek találta egy osztrák bíróság a Sturm Graz labdarúgócsapatának több volt vezetőjét adócsalásban és abban, hogy "feketén" értékesítettek belépőjegyeket - számolt be róla az osztrák média.

Szabics góljával nyert a Sturm 2012. február 11. 20:37 Szabics Imre 37. percben szerzett találatával a Sturm Graz 1-0-s győzelmet aratott saját közönsége előtt, szakadó hóesésben a Mattersburg ellen.

Szakadás! Szabics csak jövőre játszhat! 2011. november 5. 19:22 Súlyos sérülést szenvedett Szabics Imre, az osztrák Sturm Graz magyar válogatott csatára. Mivel bokájában elszakadt egy ín, csak tavasszal léphet újra pályára.

Juhász és Szabics is gólt lőtt 2011. október 23. 21:17 Juhász Roland csapata egyenlítő, Szabics Imre együttese második találatát szerezte vasárnap. Az Anderlecht magyar védője a 82. percben egyenlített a Westerlo vendégeként, a Sturm Graz csatára a Salzburg elleni rangadón talált az ellen hálójába. Még gy közös van a két magyarban: mindkettejük 2-1-es győzelem részese lehetett. Az Anderlecht vezet Belgiumban, a graziak viszont csak a hatodikok a tízes osztrák mezőnyben.

Szabicsék is behódoltak az Anderlechtnek 2011. október 20. 21:00 Három meccs után makulátlan a mérlege Juhász Roland Anderlechtjének az Európa-ligában, miután megnyerte a magyar rangadót is Grazban, Szabics Imre csapata ellen, az Európa-liga csoportkörének harmadik fordulójában. Élre állt csoportjában az Udinese és a Harkiv, alázott a J-jelű kvartettben a Schalke és a Makkabi, Krakkóban hasalt el a Fulham.

Szabics-gólpassz, de csak egy pontot ért 2011. október 16. 18:49 Szabics Imre készítette elő a Sturm Graz harmadik gólját Mattersburgban az osztrák Bundesliga 11. fordulójában, de csapata így is csak egy pontot szerzett. A magyar válogatott támadó kezdőként szerepelt, a 83. percben cserélte le edzője. A graziak lehetnek csalódottabbak a döntetlennel, a hosszabbításig 3-1-re vezettek. A bajnoki címvédő Sturm csak hatodik a pontvadászatban.

Szabics-passz után Sturm-siker Athénban! 2011. szeptember 29. 21:08 VIDEÓ! Szabics Imrének is köszönhetően nyert 2-1-re a Sturm Graz az AEK Athén vendégeként a labdarúgó Európa-liga L-csoportjának 2. fordulójában. Az osztrákok ráadásul az utolsó öt percben fordítottak az Akropolisz tövében az akkor már emberhátrányban lévő ellenféllel szemben: az elsőnél a magyar válogatott csatárától indult az akció, a győztes osztrák találatnál pedig Szabics tálalt Haas elé. Juhász Rolandék ugyanebben a négyesben nyertek, úgyhogy a magyarok sikeres napot zártak. Nem úgy az Alkmaar, a Braga, a Maribor, az Atlético Madrid és a Celtic - a skótok megúszták, mert a bíró les miatt visszafújt egy olasz gólt...

Nehéz feladat vár a magyarokra az El-ben 2011. szeptember 28. 19:01 Szabics Imrére a Sturm Grazcal, Juhász Rolandra pedig az Anderlechttel vár nehéznek ígérkező kirándulás a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 2. fordulójában. Az L-csoportban az osztrákok Athénba, a belgák Moszkvába utaznak csütörtök este. A két magyar érdekeltségű összecsapás mellett a Sporting-Lazio, a Bilbao-PSG, a Celtic-Udinese, valamint a Rennes-Atlético Madrid párosítások ígérkeznek csemegének. A Dinamo Kijevben futballozó Andrij Sevcsenkjo különleges nap előtt áll.

Szabics beköszönt Sáfárnak! 2011. szeptember 18. 18:30 Szabics Imre bevette Sáfár Szabolcs kapuját, és a gólja pontot ért a Sturm Graznak az a Wacker Innsbruck ellen az osztrák bajnokság nyolcadik fordulójában.