KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "SLAVIA PRAHA"
Ejtőernyővel érkezett a félidőben 2011. november 8. 22:56 Új módszer a "pályára rontók" eszköztárában. Égből pottyant a "nemkívánatos" látogató a Slavia Praha-Viktoria Plzen cseh bajnoki szünetében. Hihetetlen. Jegye sem volt. A biztonságiak már várták, rögtön leteperték és lehurcolták a pályáról.

60 méter, 3 érintés, micsoda gól - videó 2010. augusztus 10. 14:31 Három érintésből szerzett szenzációs találatot a cseh élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Brno együttese a Slavia Praha ellen szombaton. Az 1-0-ra vezető hazaiak saját térfelükről végeztek el szabadrúgást, amelyet Michael Rabusic mellel tett társa, Marek Strestik elé, aki gondolkodás nélkül, kapásból a kapu jobb sarkába vágta a labdát úgy 20 méterről. Hiába örült a gólnak a vendéglátó, végül 2-0-s vezetésről 3-2-ra kikapott.

Megvédte címét a cseh futballbajnok! 2009. május 18. 19:01 A Slavia Praha a tavalyi aranyérem után ismét a cseh labdarúgó-bajnokság élén végzett.

Tilos lehet öngyújtót vinni a stadionba 2008. december 18. 19:29 Szurkolóinak viselkedése miatt 15 ezer eurós büntetést kapott a Slavia Praha labdarúgócsapata.

Labdarúgás: Jozef Chovanec ült le a Sparta Praha kispadjára 2008. október 8. 15:05 Amint az várható volt, felállt a kispadról Vitezslav Lavicka, a Slavia Praha vezetőedzője, miután csapata hazai pályán 4-1-es vereséget városi riválisától a Spartától. Utóda a klub legendája, Jozef Chovanec lesz, aki a kényelmes sportigazgatói széket cseréli le a néha kőkemény kispadra.

UEFA-kupa: Babossal a kapuban jutott tovább a NEC 2008. október 2. 21:44 A magyar válogatott kapusával felálló holland együttes a román Dinamo Bucurestit búcsúztatta az UEFA-kupa Főtáblájának első mérkőzésének visszavágóján. Szintén magyar vonatkozású hír: Bölöni csapata kiütötte az Evertont. A Vaslui sem szerzett örömet Romániának; a Slavia Praha búcsúztatta őket.

UEFA-kupa: nem bírt a Slavia Praha az FC Vaslui csapatával 2008. szeptember 18. 21:05 Kisebb meglepetésre gólnélküli döntetlent ért el hazai pályán a Slavia Praha az UEFA-kupa első fordulójának első mérkőzésén. A cseh csapat így nincs könnyű helyzetben, már ami a továbbjutást illeti.

Oroszország: 2009 januárjától a CSZKA Moszvát erősíti Tomas Necid 2008. augusztus 29. 12:14 A Slavia Praha visszautasíthatatlan ajánlatot kapott a CSZKA Moszkvától korosztályos válogatott csatáráért, Tomas Necidért. A játékos a jövő év elejétől az orosz bajnokságban folytatja.

Fél lábbal a főtáblán a firenzeiek 2008. augusztus 12. 22:28 Az AC Fiorentina számára tökéletes végeredmény született az Artemio Franchiban rendezett kedd esti mérkőzésen a cseh Slavia Praha ellen, a Bajnokok Ligája selejtezőinek harmadik fordulójában. A firenzeiek Adrian Mutu és Alberto Gilardino góljával fektették két vállra a cseh bajnokot, és kétgólos előnnyel utazhatnak Prágába.

Csehország: a Slavia első bajnoki címét nyerte 1996 óta 2008. május 17. 18:59 A Slavia Praha nyerte a 2007/08-as bajnokságot, a fővárosi csapat 1996 óta első ízben diadalmaskodott a pontvadászatban.