KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "SKÓCIA"
A Celtic nem fukarkodott a gólokkal 2011. augusztus 13. 19:40 A skót bajnokság két gigásza győzött szombaton, ezzel együtt - láss csodát -, nem a Dundee Unitedet 5-1-re elpáholó Celtic, nem is az Invernesst felülmúló Rangers vezeti a helyi Premier League-t, hanem az egy meccsel többet számláló Motherwell, amely egy 90. percben szerzett góllal verte vendégként a St. Mirrent.

Lehetetlen góllal nyert kupát a Rangers 2011. március 20. 18:32 VIDEÓ! Visszavágott a Skót Kupa negyeddöntőjében elszenvedett március eleji vereségért a Rangers a Celticnek, amely hosszabbítás után 2-1-re verte ősi riválisát a Ligakupa döntőjében.

Őrület: egyenlítés 2-6-ról(!) - videó! 2010. május 7. 14:09 Videó! Egészen hihetetlen mérkőzésen játszott 12 gólos döntetlent a skót labdarúgó-bajnokság hétközi fordulójában a Motherwell és a Hibernian. A 6-6-os eredmény ráadásul nem mindennapi körülmények között alakult ki, hiszen a 65. percben a vendégek már 6-2-re vezettek, ám öt perc alatt három, majd a hosszabbításban egy negyedik találat egy pontot ért a tabellán negyedik helyen tanyázó hazai együttesnek.

Megvan a skótok új kapitánya 2009. december 23. 14:12 Craig Levein irányítja a jövőben a skót labdarúgó-válogatottat. A 45 éves szakember két és féléves szerződést írt alá hazája szövetségével. Ezzel egyidejűleg az új szövetségi kapitány távozik a Dundee Unitednál betöltött menedzseri posztjáról.

A bajnok Rangers nyerte az Old Firmöt 2009. október 4. 19:19 A Rangers nyerte az Európa egyik legjelentősebb derbijeként jegyzett skót rangadót vasárnap délután Glasgow-ban a Celtic ellen. Kenny Miller duplázott a mérkőzésen, Aiden McGeady tizenegyesből szépített. A hazaiak akár hétpontos hátrányba is kerülhettek volna az ősi riválissal szemben, de győzelmükkel egy pontra megközelítették a listavezető zöld-fehéreket.

László Csaba az év edzője Skóciában! 2009. május 12. 18:49 Még hogy nem ismerik el a magyar futballedzők munkáját külföldön?! László Csabáét ugyanis díjazták. A Heartsot irányító korábbi ferencvárosi trénert a 2008-2009-es idény legjobb menedzserévé választották Skóciában. A szenvedélyes, játékosait is tűzben tartó szakember az edinbrough-i klub honlapján elmondta, szeretné, ha a jövőben is ő irányíthatná a fővárosi egyletet. Ezek után nem lesz sok ellenvetése a vezetőségnek...

Száguld a bajnoki cím felé a Celtic 2009. május 2. 18:12 Bár a forduló előtt mindössze egy pont különbség volt a Celtic, illetve az őt követő Rangers között, mégis úgy néz ki, a zöld-fehérek nagyon ragaszkodnak első helyükhöz. Gordon Strachan tanítványai ezúttal az Aberdeent verték 3-1-re idegenben. Rósa Dénes kezdett a Hibernianban a negyedik pozíciót elfoglaló Dundee United ellen, ám csapata hazai pályán 2-1-re kikapott.

Újabb Celtic-lépés a bajnoki cím felé 2009. április 18. 18:38 Győzött és továbbra is vezeti a tabellát a Celtic a skót labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójában. A László Csaba vezette Hearts csak gólnélküli döntetlenre volt képes a sereghajtó Falkirk otthonában, Balogh János kapus nem jutott szóhoz a mérkőzésen. A bajnoki második Rangers négy ponttal követi a listavezetőt, vasárnap délután Rósa Dénes együttese, a Hibernian tépheti szét a "protestánsok" bajnoki diadalról szövögetett álmait.

Botrányhősök nélkül is megy a Rangersnek 2009. április 5. 17:30 A Glasgow Rangers együttese vasárnap a kiesés réme által fenyegetett Falkirk otthonában vendégszerepelt, ahol Kris Boyd találatával gyűjtötte be a három pontot, s tartja a lépést a címvédő, listavezető Celtic-kel.

László Csaba fiai ismét arattak 2009. április 4. 17:43 Gróf Dávidot kivéve minden magyar szóhoz jutott a skót élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában. A Dundee United otthonában 2-2-es döntetlent játszó Hibernianban Rósa Dénes és a Kilmarnock ellen 3-1-re nyerő Heartsban Balogh János is végig a pályán volt. A listavezető Celtic 4-0-ra porolta el az újonc Hamiltont.