KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "SASSUOLO"
A Sassuolo és a Verona a Serie A-ban! 2013. május 18. 19:47 Harmadik "meccslabdáját" kihasználva, bajnokként jutott fel a Sassuolo labdarúgócsapata az élvonalba a Serie B 42., záró fordulójában - története során először. A zöld-feketéknek rangadón kellett kiharcolni az A-ligás tagságot a Livorno ellen szombaton, amihez legalább egy döntetlenre volt szükségük. Ezt végül túl is teljesítették, emberhátrányban (kilenc a tíz ellen) lőtték a győztes gólt a 96. percben, Missiroli révén. A Verona is feljutott 11 év után, szalonremit játszott az Empolival. A döntetlen nem csak a Hellasnak, hanem az Empolinak is tökéletes eredménynek bizonyult (csak abban az esetben rendeznek playoffot, ha tíz egységnél kevesebb a különbség a harmadik és a negyedik helyezett között). A harmadik feljutó hely sorsa tehát rájátszás keretében dől el. Ennek párosításai: Brescia-Livorno, Novara-Empoli. Kiesett Feczesin Róbert csapata, az Ascoli, továbbá a Vicenza is. A Grosseto és a Pro Vercelli sorsa már korábban eldőlt.

Laczkóval ikszelt a Samp 2011. október 9. 14:33 Laczkó Zsolt csereként egy félidőt kapott a Sampdoriában, amely hazai pályán játszott 1-1-es döntetlent a Sassuolóval azt olasz másodosztályú labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában. A genovaiak hatodikok, a vendégek a harmadik helyen állnak.

Elmaradt a magyar rangadó Olaszországban 2009. január 27. 17:19 A három magyar játékos közül végül csak ketten léptek pályára a Sassuolo-Brescia olasz másodosztályú labdarúgóbajnokság korábbról elhalasztott találkozóján. A hazaiak részéről Filkor Attila végig a kispadot melegítette, míg a kék-fehéreknél Vass Ádám és Feczesin Róbert is ott volt a kezdőcsapatban. A mérkőzés 0-0-s döntetlennel zárult.

Vass és Feczesin Bresciája parádézott 2009. január 17. 19:30 Három magyar légiós is kezdőként kapott játéklehetőséget az olasz másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Serie B) 21. fordulójának szombati játéknapján. Feczesin Róbert (és a szünet előtt beálló Vass Ádám) négygólos győzelemnek örülhetett, Koman Vladimir és Vaskó Tamás Empoliban harcolt ki döntetlent az Avellino mezében. A csereként bevetett Filkor Attila együttese, a Sassuolo lecsúszott a dobogóról, miután egy pontot gyűjtött az ugyancsak a feljutásért küzdő Parma otthonában.

Filkor a Sassuolóba került kölcsönben 2008. július 8. 20:51 Egy évre kölcsönbe a Serie B-ben szereplő Sassuolóba került kölcsönbe Filkor Attila az Internazionalétól. A játékos a SportHirado.hu érdeklődésére elárulta, számos ajánlat közül válogathatott, és úgy érzi, sikerült a számára legmegfelelőbbet kiválasztania, ebben az együttesben ugyanis állandó játéklehetőséghez juthat.