KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "SARA_ERRANI"
Budapest bajnokai NY-ban hódítanak 2012. szeptember 3. 23:24 Sara Errani és Roberta Vinci a páros után az egyéniben is a negyeddöntőbe jutott a US Openen. A budapesti WTA Grand Prix idei győztese, a 25 éves bolognai Errani a Roland Garros után Flushing Meadowsban is jobbnak bizonyult a 6. kiemelt Angelique Kerbernél, akit pedig többen a végső győzelemre esélyesek között emlegettek. Sara Errani 1 óra 55 perc alatt 7:6, 6:3-ra verte a németet. Roberta Vinci, aki tavaly maradt veretlen Budapesten a 2. kiemelt Agnieszka Radwanskát búcsúztatta. A lengyel így kiesett a világelsőségért folyó versenyfutásból is. A 29 éves Vinci korábban soha nem bizonyult jobbnak a Radwanskánál (négyszer kapott ki tőle), de most viszonylag simán, 76 perc alatt 6:1, 6:4-re verte és pályafutása során először a legjobb nyolc között van egy Grand Slamen. Mindez azt is jelenti, hogy garantált az olasz elődöntős a US Openen, a női egyesben, mert a barátnők legközelebb egymás ellen játszanak. Serena Williams 57 perc alatt 6:0, 6:0-ra győzte le a cseh Andrea Hlavackovát, ami zavarbaejtő, elgondolkodtató egy Grand Slam 4. fordulójában… Az amerikai kiválóság a sikere után azt mondta, hogy Andrea nagyszerűen teniszezett és hihetetlenül küzdött minden pontért. Mi lett volna, ha kicsit gyengébb napot fog ki? Ana Ivanovics a bolgár Pironkovát állította meg (6:0, 6:4). A 2008-ban világelső belgrádi több mint négy éve nem játszhatott az elődöntőbe kerülésért Grand Slamen, általános vélemény, hogy most jobb, mint a négy évvel ezelőtti fénykorában. A negyeddöntőben tehát a világelső Azarenka a címvédő Stosurral, a trónra törő Sarapova a francia Bartolival, a legnagyobb esélyes S. Williams az újra szárnyaló Ivanoviccsal, míg a két olasz egymással mérkőzik.

Hazai győztest ünnepelnek Palermóban 2012. július 15. 21:44 Az első helyen kiemelt Sara Errani nyerte a 220 ezer dollár összdíjazású palermói WTA-tornát, miután 6:1, 6:3-ra legyőzte a cseh Barbora Záhlahová-Strycovát. A Roland Garros idei döntőse hetvennégy perc alatt végzett a nemes feladattal, 2008 után győzött ismét a salakpályás szicíliai viadalon, 2009-ben második lett. A világranglista 9. helyén álló olasz teniszezőnek remekül megy eddig 2012-ben, ez volt a negyedik tornagyőzelme, míg pályafutása során hatnál jár. Strycova elleni örökmérlegét 3-1-re javította.

Óriási blamázs a Roland Garroson 2012. június 9. 17:15 Hiába nyerte meg Marija Sarapova pályafutása során először a francia nyílt teniszbajnokságot, az ünnepélyes eredményhirdetéskor vesztesként szólították a dobogóra. Egy pillanatig senki nem értette, mi történik, a valódi második Sara Erranit nem hagyta cserben a humorérzéke és győztesként kezdte el ünnepelni magát. Aztán a helyi műsorközlő korrigált és az olasz indulhatott az emelvényre. Sokat elárult az idei női egyes Roland Garros-döntőről, hogy ez a példátlan baki tette igazán emlékezetessé a finálét. A második kiemelt (hétfőtől világelső) Marija Sarapova 1 óra 29 perc alatt úgy verte 6:3, 6:2-re Sara Erranit, hogy igazából egy pillanatig nem kellett aggódnia a sikere miatt. Győzelmével a szibériai megcsinálta a Grand Slamet, hiszen 2008 óta csak a Suzanne Lenglen-kupa hiányzott a gyűjteményéből. A leginkább vágyott trófeát Seles Monikától vehette át, aki pont 20 éve nyerte harmadszor a Roland Garrost. Az időjárás-előrejelzés szerint a vasárnapi férfi döntőt elmossa az eső, és a Novak Djokovics-Rafael Nadal párbajt csak hétfőn tudják megrendezni.

Budapest bajnoka a Roland Garros döntőse 2012. június 7. 17:29 Az idei francia nyílt teniszbajnokság talán legnagyobb meglepetését szolgáltatta Sara Errani azzal, hogy az első női elődöntőben 7:5, 1:6, 6:3-ra legyőzte a sokkal esélyesebb Samantha Stosurt. A világranglistán 24. olasz korábban soha nem nyert az ausztrál ellen, pedig már ötször is megmérkőztek. Errani május elején még Budapesten hódított, nálunk nyert WTA Grand Prix-t, de Párizsban is megállíthatatlan. A szombati fináléban a Marija Sarapova - Marija Kirilenko találkozó győztesével találkozik.

Olasz győztes a budapesti WTA-tornán 2012. május 5. 20:21 Az első helyen kiemelt Sara Errani nyerte a 220 ezer dollár összdíjazású Budapest Grand Prix salakpályás női tenisztornát, mivel a szombati döntőben két játszmában győzött az orosz Jelena Vesznyina ellen. Összecsapás 1 óra 42 percig tartott.

Czink és Arn is csak egy kört élt meg 2009. május 19. 17:11 Arn Gréta késhegyre menő csatában kapott ki az ötödik kiemelt, olasz Sara Erranitól a varsói hatszáz ezer dollár összdíjazású salakpályás WTA-torna első fordulójában, a nyolcaddöntőbe jutásért. A verseny másik magyarja, Czink Melinda ugyancsak három szettben szenvedett vereséget a cseh Klára Zakopalová ellen vesztett, párosban még versenyben van, negyeddöntős.

Tenisz: Sara Errani élete első tornagyőzelmét aratta 2008. július 14. 13:14 Az olasz Sara Errani nyerte a 145 ezer dollár összdíjazású palermói női salakpályás tenisztornát. A címvédő Szávay Ágnes nem indult a szíciliai viadalon.

Tenisz, Palermo: Errani és Koriceva vívja egymással a döntőt 2008. július 12. 21:44 Az ötödik helyen kiemelt olasz Sara Errani és a hetedikként rangsorolt ukrán Marija Koriceva játssza egymás ellen a vasárnapi finálét a 145 ezer dollár összdíjazású, Palermóban zajló salakpályás WTA-tornán.

Szávay súlyos vereséget szenvedett 2008. május 14. 14:34 Szávay Ágnes 6:0, 6:3-as vereséget szenvedett az olasz Sara Erranitól az 1,34 millió dollár összdíjazású római tenisztorna második fordulójában. A találkozó 73 percig tartott.