KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "REAL BETIS"
Casemiro bemutatkozott, Özil a hős 2013. április 20. 19:50 VIDEÓ! A Real jött ki jobban a Betis elleni, nyílt sisakos küzdelemből a La Liga 32. fordulójában, pedig messze nem a legerősebb kezdőjével állt ki szombat este a Bernabéuban. Ronaldo gól nélkül zárt, inkább az előkészítésben jeleskedett, Özil duplázott, Benzema is jó meccset játszott. Debütált a brazil válogatott fedezet Casemiro, és nem okozott csalódást. Marad a második helyen az otthon 40 meccs óta veretlen Real, az üldőző Atlético Sevillában vendégeskedik vasárnap.

Őrült sevillai derbi, a Clásicót is veri 2013. április 13. 00:31 VIDEÓVAL! Fergeteges sevillai derbivel kezdődött a spanyol labdarúgó-bajnokság 31. fordulója péntek este, az 56 ezres Benito Villamarínban. A gólgazdag meccsen bő félóra alatt elhúzott hárommal a Sevilla, Rakitic kétszer, Negredo egyszer talált a hálóba. Korai volt a piros-fehérek öröme, mert egy védelmi hibának köszönhetően még a szünet előtt szépített a házigazda Betis, amely kis szerencsével talpra is tudott állni a végére. Ehhez egy büntető és egy Medel-kiállítás is kellett. Nosa fejelte be az egyenlítő gólt egy perccel a vége előtt, a hazai drukkerek önkívületben tomboltak a lelátón. Nézd meg az összefoglalót, érdemes!

A rekorddöntő Messi kellett a Barcának 2012. december 9. 23:00 VIDEÓK! A Barca hárommal több pontot hozott el a Betis otthonából, mint két hete a Real Madrid, s ezt elsősorban argentin szuperklasszisának, Lionel Messinek köszönheti. A katalánok tízesének még két gól kellett ahhoz, hogy ő legyen az, aki a legtöbb gólt lőtte egy naptári évben a futballtörténelemben. Nos a rekord megdőlt, a Barcelona pedig ezzel a két góllal nyerte meg a mérkőzést, amelyen elkeseredett harc folyt, a játék képe alapján akár a zöld-fehérek is nyerhettek volna. Ezzel tisztes távolságban tartja magától az Atléticót a Vilanova-csapat.

Másodszor is megégett Sevillában a Real! 2012. november 24. 23:49 VIDEÓ! Tizenegy pontos, már-már beláthatatlan távolságba kerülhet a Barcelonától a címvédő Real Madrid a spanyol labdarúgó bajnokságban, amennyiben a katalán gárda győzni tud vasárnap Valenciában, a Levante otthonában, a 13. fordulóban. A fővárosiak egy jól eltalált Benat-lövés miatt a meccs nagy részében futhattak az eredmény után, de nem volt szerencséjük, és a Betis nem tört meg a nyomás alatt. Hetedszer fordul elő, hogy egy idényben mindkét sevillai csapat legyőzi a blancókat.

CR7 duplázott, Mourinho "százados" lett 2012. március 10. 23:58 VIDEÓK! Cristiano Ronaldo karrierje első két gólját lőtte a Betisnek, ez is kellett ahhoz, hogy a Real Madrid izgalmas és fordulatos meccsen végül 3-2-re nyerjen a Betis vendégeként a La Liga 26. fordulójában. A portugál világsztár 98. és 99. bajnoki találatát jegyezte, ezzel kedveskedett a századik Real-meccsén a kispadon ülő José Mourinhónak. Az idegenben sorozatban tizedjére nyert királyiak előnye újra 13 pont az élen a Barcelona előtt.

A Levante vezeti a spanyol tabellát 2011. október 2. 17:55 A Betis helyett a vendég Levante labdarúgócsapata állt az élre a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójában, vasárnap délután. Juanlu első félidei kapásgólja döntött az Estadio Benito Villamarínban. A valenciaiak sorozatban a negyedik meccsüket nyerték, korábban a Realt ,a Rayót és az Espanyolt fektették két vállra.

Kikapott a La Liga éllovasa 2011. szeptember 27. 09:28 Madridban megtört a listavezető lendülete a spanyol labdarúgó-bajnokságban: a Getafe ugyanis 1-0-ra legyőzte a hétfő estig 100 százalékos Betist az 5. fordulóban! A fővárosi együttes találatát Diego Castro szerezte, de a sevillaiak így a tabella első helyén maradtak az FC Barcelonát és a Levantét megelőzve. A Real Madrid egyelőre csak az ötödik, még a Sevilla FC is előtte áll.

Ingyen adja Európa-bajnokát a Fener 2011. augusztus 16. 17:04 A Radio Sevilla szerint a Fenerbahce megegyezett a spanyol élvonalba visszakerült Real Betisszel Dani Güizáról.

Dani Alves: Messi meggyőzte a kétkedőket 2011. január 13. 10:30 Hétfő este zajlik világszerte a vita a szavazási végeredmény „hitelességéről”, de az FC Barcelona brazil ásza úgy véli, szerdán este Lionel Messi csattanós választ adott a kétkedőknek. Dani Alves szerint a Betis elleni mesterhármassal mindenkit meggyőzhetett az argentin fenomén, most már lezárulhat a polémia a FIFA-Aranylabda kapcsán.

Király Kupa: Pintérék Sevillában nyertek 2010. október 28. 00:14 Pintér Ádám végig a pályán volt Sevillában, ahol a Zaragoza 1-0-ra megverte a Betist a labdarúgó Király Kupában. A 16 közé jutásért vívott első meccset Gabi második félidőben lőtt tizenegyese döntötte el. Az Európa-liga-győztes Atlético Madrid idegenben "csapta agyon" 5-0-ra a harmadosztályú Las Palmast. A Valencia Logronésben, a Sevilla a Real Unión vendégeként diadalmaskodott, ám a Getafe nem bírt negyedosztályú ellenfelével.