CR7 duplázott, Mourinho "százados" lett

Szerző: N.K.Létrehozva: 2012. március 10. 23:58
VIDEÓK! Cristiano Ronaldo karrierje első két gólját lőtte a Betisnek, ez is kellett ahhoz, hogy a Real Madrid izgalmas és fordulatos meccsen végül 3-2-re nyerjen a Betis vendégeként a La Liga 26. fordulójában. A portugál világsztár 98. és 99. bajnoki találatát jegyezte, ezzel kedveskedett a századik Real-meccsén a kispadon ülő José Mourinhónak. Az idegenben sorozatban tizedjére nyert királyiak előnye újra 13 pont az élen a Barcelona előtt.

LA LIGA,26. FORDULÓ:

REAL BETIS-REAL MADRID  2-3 (1-1)

Sevilla, Bernardo Villamarín, vezette: Iturralde González.

BETIS: Fabricio - Nelson, Dorado, Paulao, Perez - Benat, Sevilla (Canas, 77.), Iriney (Santa Cruz, 74.) - Jefferson Montero, Jorge Molina (Pozuelo, 65.),  Rubén Castro. Vezetőedző: Pepe Mel.

Kispad: Casto (kapus), Matilla, Súper, Juanma, Canas, Cruz, Pozuelo.

real MADRID: Casillas - Arbeloa, Pepe, Ramos, Marcelo - Khedira, Xabi Alonso - Cristiano Ronaldo, Kaká (Granero, 75.), Özil (Benzema, 89.) - Higuaín (Callejón, 78.). Vezetőedző: José Mourinho.

Kispad: Ádan (kapus), Granero, Benzema, Albiol, Varane, Callejón, Lass.

Gólszerző: Molina (10.), Montero (55.), ill. Higuaín (25.), Ronaldo (52., 73.)

Sárga lap: Iriney (35.), ill. Kaká (37.), Higuaín (38.), Arbeloa (92.)

A Betis volt az egyetlen, amelynek még sosem lőtt gólt Ronaldo, akit sem ez az átok, sem holmi nátha nem állíthatott meg. A portugál bombaformában van, amit ezúttal is bizonyított, igaz, ma nem úgy csillogott, ahogy szokott. "csak" lőtt két gólt.

Mindez mitsem von le nagyságából, hiszen CR7 98. és 99. bajnoki találatát is belőtte - a poén akkor feküdt volna igazán, ha a 100. gólját is megszerzi José Mourinho ünnepén. Merthogy a honfitárs, a vezetőedző éppen jubileumát ülte a királyi kispadon. Királyi tréner, kétségtelen.

A meccs a nagy szeretet közepette keserűen indult a sokkal esélyesebb listavezető számára, hiszen már a 10. percben hátrányba került. Jóllehet, a gólpasszt kezezés előzte meg, de nem ez volt az egyetlen bírói hiba.

A Real alig negyedórával később Higuaín révén egyenlített, a Bernabéuban lőtt mesterhármas után negyedik dugóját helyezte el a sevillai kapuban az argentin ebben a szezonban.

A fordulás után CR7 következett, de öröme nem tartott sokáig. Arbeloa hibáját Montero használta ki, a mosoly a vendégek arcára fagyott. Hogy aztán a 73. percben felolvadjon a jég - Ronaldo megintcsak az ötös előteréből késztette megadásra az ellenfelet, ezzel el is döntötte a lényegi kérdéseket.

A Real tizenegyedik bajnokiját nyerte zsinórban, tizedik idegenbeli találkozóján győzött sorozatban, minek hála tizenhárom ponttal vezeti a tabellát a Barcelona előtt. Ez a Real bajnoksága...

A TÖBBI MÉRKŐZÉS:

Szombat
Real Sociedad-Real Zaragoza 3-0 (Agirretxe 19., 40., Vela 22. - kiállítva: Lanzaro 84. - Zaragoza, Pintér Ádám a kispadon ücsörgött)

ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:

94. Vége a meccsnek! Szép ajándék a mesternek! 2-3!

93. Ramos kezezett, de sem ezt, sem korábban Alonso kezezését nem fújta be büntetőnek a bíró. Az első Betis-gól előtt Castro kezezett...

92. Arbeloa-sárga.

Három perc a hosszabbítás.

89. Real-csere: Benzema be, Özil le.

79. Úúúú! Ronaldo lőtt centikkel a hosszú sarok mellé jobbról, az ötös sarkától.

78. Real-csere: Callejón be, Higuaín le.

77. Betis-csere: Canas be, Sevilla le.

75. Real-csere: Granero be, Kaká le.

74. Betis-csere: Santa Cruz be, Iriney le.

73. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! Ronaldo 6 méterről bombázott a kapuba, miután Ramos fejesét nagy bravúrral kiütötte a kapus. Újra előnyben a Madrid! 2-3!

65. Betis-csere: Pozuelo be, Molina le.

61. Marcelo lövését pedig Fabrizio védte.

59. Castro próbálkozását hatástalanította Casillas!

55. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! Egyenlít a Betis! Balról szállt középre a szöglet, Arbeloa mellkasáról rossz helyre pattant a labda, jött Montero és 11 méterről, középről, nagy erővel lőtte ki a jobb alsót. 2-2!

52. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! És megtört a jég! Ronaldo a Betisnek is betalál, 5 méterről vágta a kapuba Marcelo passzát. 1-2!

Az első félidő végén meghúzódott a játékvezető, helyette a negyedik bíró vezeti tovább a találkozót.

46. Folytatódik a találkozó.

45+1. Vége a félidőnek! Egyelőre 1-1!

41. Úúúú! Sevilla lőhetett 20 méterről kapura, a tizenhatos bal csücskétől egy szabadrúgást, a labda a felső lécen csattant.

38. Higuaín-sárga.

37. Kaká-sárga.

35. Iriney-sárga. Higuaínt rúgta fel, a következő meccset kihagyja.

32. Higuaín fekszik a földön, érkezik az orvosi stáb.

25. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! Egyenlített a Real! Özil ugratta ki remek ütemben Higuaínt, aki kapura tört, majd jobbkötőből, 11 méterről védhetetlenül bombázott a kapu közepébe. 1-1!

10. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! Vezet a Betis! Balról kapta Castro a labdát, szépen átvette (mintha kezet ért volna a felpörgő labda...), majd a mellette felfutó Molinához gurított. A csatár 12 méterről, középről a léc alá lőtt. 1-0!

3. Ronaldo lőtt 19 méterről, középről, Fabricio kitornázta a jobb alsó elől.

1. A pirosmezes Real kezdett.

José Mourinho 100. madridi meccsén ül a kispadon.

A Real az első csapat, amely egy szezonon belül kétszer tud tíz egymás utáni bajnokin diadalmaskodni (először a 6. és a 15. forduló között szárnyaltak a királyiak).

Bloggerünk fogadott erre a meccsre...

ELŐZETES:

Visszatér Pepe a Real Madridba. Ha nyernek a királyiak, akkor átmenetileg 13 pontos előnyre tesznek szert, a Barca vasárnap játszik a Racing otthonában.

A Clásico óta mind a tíz bajnokiját megnyerte a Real Madrid, s a legtöbb jel arra mutat, hogy a Bernardo Villamarínban sem tartóztatják fel a címvédő Barcelona előtt tíz ponttal vezető fővárosi alakulatot.

Ronaldo egymaga több gólt szerzett eddig a bajnokságban, mint a Betis teljes kerete, ugyanakkor éppen a sevillai csapat az egyetlen a La Liga mezőnyéből, amelynek kapujába még egyszer sem tudott betalálni. A portugál világklasszis influenzával küszködött a napokban, de a hírek szerint ez nem akadályozhatja meg pályára lépését. Vele ellentétben Coentrao, Di María és Benzema nem egészséges, Carvalho pedig Pepét váltja az eltiltottak sorában, azaz utóbbi lesz Ramos párja a belső védelemben. A Real január közepén játszott utoljára a fővárostól távol, akkor 2-1-re nyert Palma de Mallorcában. Fordított szereposztásban 4-1-re győzni tudott a Bernabáuban, az akkor még meglepetéscsapatként titulált zöld-fehérek ellen.

Pepe Mel számára a védelem összeállítása jelenti a legnagyobb gondot, a téli igazolás Paulao felépüléséért imádkoznak az andalúzok, mert a poszton Amaya, Mario és Ustaritz sem áll készen a játékra.