KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "RAYO VALLECANO"
A Rayo lett a tiki-taka új zászlóvivője 2014. április 30. 19:10 Joaquín Larrivey hétvégi gólja 29 passz után született Granadában, minden mezőnyjátékos labdába ért legalább egyszer. Egy másik Rayo-gól 25 átadás után született a bajnokin, amelyet 3-0-ra nyertek a remek formában lévő madridiak (utóbbi tíz meccsből hét győzelem). A Real Madrid ellen egyébként a Rayo is csődöt mondott ezzel a taktikával tavasszal: 5-0-ra kikapott a Bernabéuban.

Real: sakk-matt, 12 perc alatt 2013. február 17. 22:50 A Barca és az Atlético után a Real is hozta a kötelezőt, a vasárnap esti kis madridi derbin, a Rayo Vallecanóval szemben. Furcsa forgatókönyvet álmodott meg a Jóisten erre a meccsre: a Real az ifjú Morata és Ramos góljával bő tíz perc alatt két góllal elment, majd utóbbi egy percen belül két sárga lapot is beszedett, és kutayszorítóba került a Madrid. A királyiak elbírták a nyomást, így az eredmény a meccs végéig nem változott.

CR7 csodagóljával nyert derbit a Real 2012. február 26. 17:52 VIDEÓ! Huszonkilencedik bajnoki találatát is megrúgta Cristiano Ronaldo, a Real Madrid a portugál csillag nem mindennapi találatával győzött a városi vetélytárs, Rayo Vallecano vendégeként 1-0-ra a La Liga 25. fordulójában. CR7 tíz méterről, sarokkal pakolta a labdát a jobb alsóba, ez a találat biztosan ott lesz az év végi összefoglalókban, talán még a Puskás-díj nevezettjei között is. A királyiak ezzel e pillanatban 13 ponttal vezetnek a 21.30-tól az Atlético ellen, idegenben fellépő Barcelona előtt.

Sánchez nagy napja, Barca-négyes 2011. november 29. 22:54 VIDEÓ! A közelgő klubvilágbajnokság miatt előrehozott mérkőzésen fogadta a Barcelona a Rayo Vallecanót a spanyol élvonalban, és tulajdonképpen egy félidő alatt eldöntötte a meccset, hogy aztán lefaragjon három pontot a Reallal szembeni hátrányából. Alexis Sánchez volt a hős, zseniális góljáért kapott még egy ajándéktalálatot, a szünetet Messi és Villa foglalta keretbe egy-egy találattal. Az 50. perctől már csak becsületből hajtottak a csapatok.

Guardiola: Hat pont? Nem nagy ügy! 2011. november 29. 19:12 Iniestával és Fabregasszal, a lehető legerősebb kerettel készült a Barcelona a Rayo Vallecano elleni előrehozott, kedd esti bajnokira (az eredeti időpontban, december 18-án a klubvébén lesz érdekelt a BL-címvédő). A ligában utoljára április elején kapott gólt a Barca hazai pályán, az idényben hét meccsen 19 pontot és 30-0-s gólarányt (!) hoztak össze Messiék a Nou Campban. Itt a lehetőség a bizonyításra, hogy a Getafe elleni kudarc csak átmeneti kisiklás volt.

Tökéletes hétvégét zártak a barcelonaiak 2011. október 16. 14:04 Szombaton este a címvédő FC Barcelona 3-0-ra legyőzte a Racing Santandert, vasárnap kora délután pedig a katalán város másik csapata, az Espanyol nyert idegenben 1-0-ra a Rayo Vallecano ellen. A találkozó egyetlen gólját az ex-sevillai Romaric szerezte az 55. percben.

Szenvedés, majd gála a Bernabéuban 2011. szeptember 24. 21:50 A Real Madrid, noha 15 másodperc után kapitulált, 6-2-re legyőzte a Rayo Vallecanót a Primera División 6. fordulójában. Cristiano Ronaldo mesterhármast ért, kettőt büntetőből szerzett. Di Maríát kiállították, de a királyiak csak felpörögtek tőle. Varane mesteri góllal ugrasztotta talpra a Bernabéut.

La Liga: főszerepben a madridiak 2011. szeptember 24. 17:37 A Valencia Sevillában, a Villarreal Bilbaóban néz nehéz feladat elé a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, ám a 6. forduló középpontjában elsősorban a madridi csapatok állnak majd. Szombaton 20 órától a Real Madrid a legkisebb fővárosi riválist, a Rayo Vallecanót fogadja, míg gyűlölt szomszédja, az Atlético a Nou Campban próbál meg csodát tenni 22 órai kezdettel.

Négy madridi csapat a ligában - először! 2011. május 22. 16:16 A La Liga történetében első ízben szerepel négy fővárosi csapat az élvonalban a 2011-2012-es szezonban, miután a Getafe megőrizte első osztályú tagságát, a Rayo Vallecano pedig kivívta az indulás jogát szombaton.

Az utolsó percben ment tovább a Mallorca 2010. január 14. 22:20 Bejutott a spanyol kupa negyeddöntőjébe a Mallorca, miután a visszavágón 3-1-re legyőzte a Rayo Vallecanót. A mindent eldöntő találatot Suarez lőtte az utolsó percben.