KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "OROSZ_NOI_KEZILABDA_VALOGATOTT"
Az oroszok lehajrázták a norvégokat! 2011. szeptember 25. 20:00 A kiválóan hajrázó világbajnok Oroszország két góllal legyőzte a győri Katrine Lunde-Haralsennel és Heidi Lökével felállt olimpiai és Európa-bajnok Norvégiát, ezzel története során harmadik alkalommal megkaparintotta a Világkupát. A dániai Aarhusban rendezett torna bronzmeccsén Franciaország gólszegény csatában egy találattal verte Spanyolországot.

Zseniális orosz mesterhármas 2009. december 20. 14:14 Sorozatban harmadszor világbajnok az orosz női kézilabda-válogatott! Jevgenyij Trefilov együttese a Kínában rendezett torna fináléjában 25-22-re verte Franciaországot és jutott fel ismét a csúcsra. Szuszlináék ezzel visszavágtak a középdöntőben elszenvedett vereségért (23-24) a galloknak.

Női kézilabda Eb: orosz nyakakba akasztották a bronzérmet 2008. december 14. 15:26 Az olimpiai ezüstérmes orosz válogatott nyert a német csapat ellen a macedóniai női kézilabda Európa-bajnokság bronzmérkőzésén. A kelet-európai csapat 24-21-re verte a spanyolok ellen elveszített elődöntő után teljesen összeomló németeket.

Kézilabda, női Eb: Norvégia legyőzte Oroszországot és döntős 2008. december 13. 17:47 A Macedóniában zajló női kézilabda Európa-bajnokság második elődöntőjében Norvégia hat góllal (24-18) legyőzte Oroszországot és bejutott a vasárnapi fináléba, ahol Spanyolország lesz majd az olimpiai bajnok északi gárda ellenfele. A harmadik helyért Németország-Oroszország találkozót rendeznek.

Kézilabda, női Eb: az ukránok elkapták a dánokat 2008. december 11. 19:44 A Macedóniában zajló női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének harmadik, utolsó fordulójában Ukrajna legyőzte Dániát, míg a másik csoportban Németország Oroszországot verte öt góllal.

Az oroszokkal sem bírt a magyar csapat 2008. október 15. 15:30 Öt góllal, 29-24-re kikapott a magyar női kézilabda-válogatott Oroszország legjobbjaitól a női Világkupán, Dániában. Imre Vilmos együttese csak a két félidő elején tartotta a lépést ellenfelével, azonban a mérkőzés további részeiben esélye sem volt a mieinknek. Nemzeti csapatunkból Szucsánszki Zita volt a legjobb, hat gólt szerzett. Válogatottunk ezzel a vereséggel lemondhat a csoportkörből való továbbjutásról.

Aranyos lett a norvég hölgykoszorú 2008. augusztus 23. 11:57 Athén után Pekingben is skandináv siker született a női olimpiai kézilabdatornán. Ezúttal azonban nem Dánia, hanem az oroszokat álomjátékkal 34-27-re legyőző Norvégia ünnepelhetett. Az észak-európaiak rajt-cél győzelmet arattak, ellenfelük egyszer sem vezetett, mi több, volt hogy tizenegy gólos hátrányba is kerültek.

Pigniczki: Elszalasztott lehetőség volt 2008. augusztus 21. 17:53 A magyar női kézilabda-válogatott kétgólos, 22-20-as vereséget szenvedett Oroszországtól a pekingi olimpia elődöntőjében. Hajdu János, a magyar együttes szövetségi kapitánya a találkozót követően arról beszélt: mindkét oldalon sok hibát hozott az összecsapás, amelyen a többet hibázó, jelen esetben a magyar csapat vesztett.

Aranyesély úszott el az oroszok ellen 2008. augusztus 21. 15:47 A magyar női kézilabda-válogatott 22-20-as vereséget szenvedett a világbajnok orosz együttestől a pekingi olimpia elődöntőjében. Pálingerék szombaton a harmadik helyért a dél-koreai csapattal találkoznak.