Aranyesély úszott el az oroszok ellen

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 21. 15:47
A magyar női kézilabda-válogatott 22-20-as vereséget szenvedett a világbajnok orosz együttestől a pekingi olimpia elődöntőjében. Pálingerék szombaton a harmadik helyért a dél-koreai csapattal találkoznak.

Hajdu János együttesének lett volna oka a visszavágásra, a tavalyi világbajnokság negyeddöntőjében egy, a pekingi olimpia csoportkörében kilenc góllal nyert a csütörtöki ellenfél. Persze, a legutóbbi összecsapás óta már eltelt néhány nap, amely során Görbiczék Pazar játékkal legyőzték az esélyesebbnek tartott románokat, míg a világbajnok csak minimális különbséggel gyűrte le a franciákat.

Jól kezdett a magyar csapat, zártan védekezett, Pálinger azonnal büntetőt fogott. A túloldalon Görbicz két góllal nyitott, 2-1-re vezettünk, de ezután az ellenfél pillanatai következtek. Bliznova hetest rontott, de a kipattanót értékesítette, majd Uszkova és ismét Bliznova volt kétszer eredményes. Még 3-2-nél Görbicz flegmán a kapu fölé ejtett egy büntetőt, majd Ferling szépítése után, 5-3-nál ismét hetest rontott, ezúttal Szuszlina védett.

Támadásban rengeteg hibát követett el a magyar válogatott, a 15. percben 6-3-ra vezettek az oroszok. Harmadik büntetőnknél Tóth túlságosan sokáig várt a lövéssel, ezért érvénytelenítették a gólt…Ez is mutatta, roppant ideges a magyar együttes, pedig az ellenfél sem remekelt.

A 16. percben Tóth átlövésből volt eredményes (4-7), majd Vérten megsérült, ketten támogatták le a pályáról. A győri balszélső helyére Pigniczki érkezett támadásban, vészmegoldásként. Az oroszok 8-4-es vezetése után feljavult a magyarok támadójátéka, Ferling és Kovacsicz is betalált. Briznova azonban ismét beindult, duplázott, így visszaállt a négy gólos különbség (10-6).

Küszködött a Hajdu-csapat, Poltoratszkaja akcióból és hetesből volt eredményes, közben Posztnova is betalált, így már 13-6 volt az állás…Görbicz végre értékesített egy büntetőt, majd Tourey volt eredményes. A hajrában Szamoránsky és Kovacsicz múlta felül Szsuzlinát, így harcminc perc után 14-9-re vezetett a világbajnok. Óriási javulásra volt szükség s fordításhoz, de a közelmúltban már többször tett csodát a magyar válogatott, így reménykedtünk az eredményesebb folytatásban.

A szünet után Pigniczki dobta az első gólt, majd kiállították a Szamoránskyt letaroló Poljanovát. A ferencvárosi beálló tovább faraghatott volna a hátrányból, de megindulása végén hiába talált a kapuba, lépéshiba miatt érvénytelenítették a találatot a játékvezetők.

Sajnos a szépítés helyett újra Tourey volt eredményes, megszületett a játékrész első orosz találata. Görbicz ismét hetest rontott, immár harmadszor az elődöntőben. Nem ment a győri világklasszisnak, pedig küzdött, de ez egyelőre kevés eredményt hozott.

Kapaszkodott a kőkemény nyitott védekezéssel próbálkozó magyar együttes: Tóth büntetőből, Kovacsicz a szélról talált a kapuba (16-12). Poltoratszkaja és Bliznova bombája mellett Szamoránsky duplája következett, a különbség nem változott (45. perc: 18-14).

Két hetest is rontottak az oroszok, de néhány percig a magyar támadások is eredménytelenek voltak. Pedig volt esély a hátrány szűkítésére, egyáltalán nem játszott félelmetesen a rivális. Tóth hetesből törte meg a gólcsendet, de a rivális gyors duplával válaszolt (52. perc: 20-15).

Tóth és Pigniczki is eredményes volt akcióból, már csak három gól volt a hátrány. Hat perccel a vége előtt kiállították Szűcsöt, majd Poltoratszkaja hetese fogott ki Pálingeren. Pigniczki is két perces büntetést kapott, ezt megúsztuk, de kevesebb mint három perccel a vége előtt is négy találatnyi volt a különbség. Ferling megemberelte magát, parádés gólt lőtt, de újra büntetőt kapott a világbajnok.

Herr állt a kapuba, óriási bravúrral a keresztlécre tolta Poltoratszkaja lövését. Sajnos, gyorsan eladtuk a labdát, ezzel megpecsételődni látszott a magyar válogatott sorsa. Tomori hetest harcolt ki, Tóth pedig eredményes volt (21-19). Poltoratszkaja értékesítette helyzetét, erre Kovacsicz válaszolt. Öt mp-cel a vége előtt labdához jutottunk, Poltoratszkaját kiküldték, Hajdu János pedig időt kért. De ez már a veszett fejsze nyele volt, esély sem volt az egyenlítésre, Görbicz záró lövése pedig már el sem juthatott a kapuig.

Marad a bronzmeccs, pedig az elődöntőben lett volna esély a győzelemre. Az utolsó ellenfél a dél-koreai válogatott lesz, szombaton a mainál jobb teljesítmény kell a sikerhez.