KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "OROSZ_FERFI_ROPLABDA_VALOGATOTT"
Az oroszok bronzéremmel vigasztalódtak 2008. augusztus 24. 05:22 Oroszország három szettben legyőzte az olaszokat, ezzel megszerezte a harmadik helyet a pekingi olimpia férfi röplabdatornáján. Az első két játszmában a taljánok csekély ellenállást tudtak kifejteni ellenfelükkel szemben és a harmadikban ugyan megszorongatták a Mihajlov vezette oroszokat ez is kevésnek bizonyult a bronzéremhez. Vlagyimir Alekno csapata az első két labdamenettől eltekintve végig vezetett és megérdemelten állhat fel a dobogóra.

Peking 2008, férfi röplabda: izgalmas meccsen nyertek az oroszok 2008. augusztus 12. 06:30 Döntő szettben, 3:2-re győzött az orosz férfi röplabda-válogatott a németek ellen a pekingi olimpián a B csoportban.

Kezdésnek Oroszország legyőzte Szerbiát 2008. augusztus 10. 08:21 Az olasz férfi röplabda-válogatott 3-1-es győzelmet aratott Japán ellen a Pekingben zajló olimpia férfi tornájának nyitófordulójában, az A csoportban. Hasonló különbbséggel nyert Oroszország Szerbia ellen a B csoport első összecsapásán.

A szerbek is ott lesznek a riói döntőben 2008. július 27. 00:10 Szerbia lesz az Egyesült Államok csapatának ellenfele a férfi röplabda Világliga 2008-as versenyének vasárnapi fináléjában, miután déli szomszédaink három szettben győztek Rio de Janeiróban az athéni olimpián bronzérmes Oroszország ellen. A bronzmeccsen a címvédő brazilok és az oroszok csapnak össze.