KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "NÜRNBERG FC"
A Bayern három pontra a Dortmundtól 2012. március 31. 17:24 VIDEÓ! Marseille után Nürnberget is bevette a Bayern München, amely a Bundesliga 28. fordulójában egy kifejezetten csúnya mérkőzésen nyert 1-0-ra. A mindent eldöntő találatot Arjen Robben szerezte a 9. percben, emellett egy-egy kapufát és egy tévesen érvénytelenített bajor gólt láthattunk. A bajorok ezzel három pontra feljöttek a listavezető-címvédő Dortmundra. Szalai Ádám nagy gólt lőtt, a Mainz brillírozott Brémában, de a Leverkusen is otthon járt pórul. Csakúgy, mint a Köln és a Lautern.

Megtalálták a Realba vágyó ász utódját 2011. május 5. 16:55 Egyre valószínűbb, hogy a friss Bundesliga-bajnok Borussia Dortmund elengedi idén nyáron a Real Madridba vágyó Nuri Sahint. A német klub ugyanis bejelentette a nürnbergi Ilkay Gündogan megszerzését.

Bombagóllal elődöntőben a Schalke 2011. január 25. 23:41 Kétszer is vezetett a Nürnberg Gelsenkirchenben, mégis kiesett a labdarúgó Német Kupa negyeddöntőjében. A Schalke 2-2-es rendes játékidőt követően a hosszabbítás utolsó előtti percében jutott tovább, ekkor Draxler lőtt 22 méterről irtózatosan nagy gólt az ellenfél kapujába. A további három negyeddöntőre szerdán este kerül sor. Az elődöntőkre március 1-2-án, a döntőre május 21-én kerül sor.

Kihagyta a büntetőt, majd triplázott 2011. január 19. 22:09 "Mindössze" egy mesterhármason múlt, hogy nem lett tragikus hős Srdan Lakic, aki miután kihagyta hátrányban lévő csapata tizenegyesét, tizenegy perc alatt lőtt mesterhármast. A Kaiserslautern ezzel jutott tovább a Német Kupa negyeddöntőjébe a harmadosztályú Koblenz otthonában. Szerdán a másik Bundesliga-csapat, a Nürnberg is továbbment, ők a szintén harmadikligás Offenbachot búcsúztatták - itt Timmy Simmons "csak" duplázni tudott.

Magukhoz tértek Szalaiék 2010. november 26. 23:11 Múlt heti győzelme után ismét diadalmaskodott a Mainz, amely 3-0-ra legyőzte a Nürnberget a Bundesliga 14. fordulójának pénteki nyitó mérkőzésén. Szalai Ádám végig a pályán volt, ám a gólszüretből ezúttal nem vette ki a részét. A mainziak három pontjukkal négy pontra megközelítették a szombaton pályára lépő éllovas Dortmundot.

Gomez volt a hős Ribéry visszatérésén 2010. november 14. 19:24 VIDEÓK! Újabb mesterhármast jegyezhetett volna Mario Gomez a Bajor-frank Derbin, de így sem kell szomorkodnia, duplájával 3-0-ra verte a Bayern a Nürnberget az Allianz Arenában. A német csatár elhibázta a hazaiak második tizenegyesét, az elsőt Lahm lőtte be. Sima győzelemmel ünnepelte a Van Gaal-csapat Ribéry visszatérését és négy helyet előrelépett a tabellán.

Ribéry: A hétvégén visszatérek! 2010. november 9. 15:55 Mint egy falat kenyér úgy hiányzik Franck Ribéry a Bayern Münchennek. Szerencsére a francia felépülése utolsó fázisában jár, a hétvégén minden bizonnyal visszatér a Bundesligában gyengélkedő, sérüléshullámmal sújtott csapatába.

A Nürnberg maradt a Bundesliga I-ben 2010. május 16. 20:01 A Nürnberg megőrizte Bundesliga I-es tagságát, miután kettős győzelemmel felülkerekedett a másodosztályban ragadó Augsburgon. A második mérkőzésen idegenben nyertek 2-0-ra a Mesterdalnokok. Torghelle Sándor a 68. percben állt be csereként a hazaiaknál, Szabics Imrét nem nevezték a mérkőzésre.

Lépéselőnyben a Nürnberg 2010. május 13. 22:30 A Nürnberg 1-0-s győzelmével nagy lépést tett afelé, hogy az ősszel is a Bundesliga I-ben szerepeljen. Az Augsburg elleni osztályozó első felvonását Christian Eigler gólja döntötte el. A különbség akár nagyobb is lehetett volna, ám a hazaiak büntetőt hibáztak. Az Augsburgban Szabics Imre a kispadon ülte végig a mérkőzést, míg Torghelle Sándort a keretbe sem nevezték.

Ruhr-vidéki csapatok nagy napja 2010. január 17. 19:20 Kevin Kuranyi góljával mind a három pontot otthon tartotta a Schalke a Nürnberg ellen a Bundesliga 18. fordulójában, a Dortmund Kölnben győzött.