KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "MIAMI HEAT"
A Miaminál a pályaelőny a döntőben 2014. június 9. 12:10 A San Antonio Spurs 98-96-ra kikapott hazai pályán a címvédő Miamitól az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) nagydöntőjének második mérkőzésén, így az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc 1-1-re áll. Folytatás szerdán hajnalban Miamiban (magyar idő szerint).

A Miaminál a fór a keleti döntőben 2014. május 25. 12:11 A címvédő Miami Heat legyőzte a vendég Indiana Pacerst, s így 2-1-re vezet az NBA keleti főcsoportdöntőjében. A 20 ezer néző előtt megrendezett szombati meccs egyik hazai hőse Ray Allen volt, aki 16 pontjából 13-at az utolsó negyedben szerezett. LeBron James 26, Dwyane Wade pedig 23 pontot szórt a házigazdáknál.

Söpréssel elődöntős a Miami 2014. április 29. 11:45 A címvédő Miami Heat a negyedik meccset is megnyerte a Charlotte Bobcats ellen, így 4-0-ás összesítéssel bejutott az NBA Keleti főcsoportjának elődöntőjébe.

Miami-San Antonio döntő az NBA-ben 2013. június 4. 10:19 Lebron James vezetésével (32 pont, 8 lepattanó) hozta a győzelmet a mindent eldöntő, hetedik mérkőzésen, és nagydöntőbe jutott a címvédő Miami Heat az NBA-ben. Az első negyed után még az Indiana Pacers vezetett, de a félidőre már tetemes hátrányba került. Úgy már nem volt esélye a rájátszásban fantasztikusan menetelő Vogel-csapatnak, hogy ezúttal nem csak James, hanem Dwyane Wade is remekelt a Heatben. "Feltüzeltek erre a meccsre a társak" - nyilatkozta a végén Wade. A Spurs elleni csúcspárharc csütörtökön kezdődik Miamiban.

Megalázta a Heat a San Antoniót 2013. április 1. 13:15 Valószínűleg nyeri az alapszakaszt a Miami Heat, amely a LeBron James, Dwyane Wade duó nélkül is legyűrte a San Antoniót Nyugat és Kelet legjobbjának találkozóján, az NBA-ben. A biztos főcsoport-első Heat a sztárok kihagyásával csak visszaadta a kölcsönt a korábbi rangadón négy kulcsembert pihentető Spursnek, könnyen lehet, hogy a floridaiak sem ússzák meg a büntetést. A New York a Bostonnal meccselt, és meglepően simán nyert, közel húsz ponttal. A Chicago tartalékosan is kiharcolta a győzelmet a Detroit ellen.

Verhetetlen Miami, Howard: 39 büntető 2013. március 13. 10:00 Sorozatban 19. mérkőzésén diadalmaskodott a címvédő Miami Heat az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA): a floridai csapat ezúttal, hazai környezetben, az Atlanta Hawks együttesét győzte le. Több helyen is romba dőlt a papírforma, a Spurs a Minnesotától, a Celtics a Bobcatstől szenvedett megalázó vereséget.

75 ezer dolláros dobás Miamiban! 2013. január 26. 14:44 Húszezer néző előtt rohanta le örömében LeBron James, a hazaiak sztárja az egyik szurkolót a Miami Heat-Detroit Pistons NBA-meccsen, miután az félpályáról talált be a szünetben, hogy 75 ezer dollárt tehessen zsebre. A szerencsés kiválasztott, az 50 éves számítógép technikus Michael Drysch elmondta, "százból egyszer talál be egy ilyen helyzetből".

A Miami nyerte a hetediket, ismét döntős 2012. június 10. 10:37 Nagy hármasának (Dwyane Wade, Chris Bosh, LeBron James) köszönhette a Miami Heat kosárlabdacsapata, hogy egymás után másodszor is bejutott az NBA nagydöntőjébe. Csak ez a trió volt eredményes a záró negyedben, ahol 28-15-re, összességében pedig 101-88-ra diadalmaskodtak a floridaiak péntek este hazai pályán, a Boston Celtics elleni hazai meccsen.

Wade és James: 69 pont; Miami: döntő 2012. május 25. 09:14 A Miami Heat 105-93-ra nyert az Indiana Pacers otthonában, és 4-2-es összesítéssel bejutott az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) Keleti főcsoportjának döntőjében.

Heat-Bulls csak döntőben lehet 2012. április 20. 09:21 A legjobb mérleggel álló Chicago Bulls simán kikapott a keleti második, tavalyi nagydöntős Miami vendégeként az NBA csütörtöki játéknapján. A pontszám idei negatív rekord a wisconsiniaknál. A Heat továbbra is versenyben maradt az első helyért, s immár biztossá vált, hogy csak a rájátszásban csak a főcsoport-döntőben találkozhat a Chicagóval. További "érdekesség", hogy az Orlando centere, Dwight Howard kés alá fekszik, így vége a szezonjának, és az olimpián sem játszhat az Egyesült Államok válogatottjában.