KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "MEMPHIS GRIZZLIES"
NBA: Wade és James 77 pontja döntőt ért 2011. május 12. 09:07 Bár a hajrában 87-81-re vesztésre állt, a mérkőzést 16-0-s sorozattal befejezve 97-87-re győzött a Miami Heat és bejutott az NBA keleti főcsoportjának döntőjébe. A Boston Celtics vesztét a 34 pontig jutott Dwyane Wade, és 33-at szóró LeBron James voltm így nyugodtan várhatják a másik ág győztesét, ahol a Chicago 3-2-re vezet az Atlanta ellen. Az Oklahoma simán nyert a Memphis ellen, így egy sikerre van a nyugati finálétól, ahol a Dallas várja.

NBA: hosszabbításos krimi Memphisben 2011. május 8. 10:06 Az Oklahoma a harmadik negyedben 15 ponttal is vezetett Memphisben, a végén mégis futnia kellett az eredmény után. Bár az egyenlítés 52 másodperccel a rendes játékidő vége előtt összejött, a ráadásban a lendületbe jött Grizzlies „felfalta" az ellenfelét, és 101-93-as sikerével 2-1-re vezet az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban. A Miami-Boston csata ugyancsak 2-1-re módosult, miután Celtics a 28 pontos Kevin Garnett vezetésével 97-81-re megnyerte az első hazai meccsét.

A Miami Heat másodszor sem kegyelmezett 2011. május 4. 09:05 LeBron James 35, Dwyane Wade 28, Chris Bosh pedig 17 pontig jutott, ez lényegében elegendő volt a Miami Heatnek, hogy 2-0-s előnybe kerüljön a keleti címvédő Boston Celtics ellen az NBA rájátszásának elődöntőjében. Egyenlített az Oklahoma City Thunder a Memphis Grizzlies ellen. A csapatok szombaton a harmadik mérkőzésekkel folytatják a párharcokat.

A szakadék szélén a Spurs 2011. április 26. 09:50 VIDEÓ! A kiesés szélére sodródott az alapszakasz nyugati győztese, a San Antonio Spurs, mely a hétfői negyedik meccset elveszítette a Memphis Grizzlies otthonában, így 3-1-es hátrányba került az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszásának első fordulójában. Közel az üdvösséghez a Dallas Mavericks, túlélte a játéknapot a Denver Nuggets.

Elhasalt a bíró, meg is sérült - videó 2011. február 28. 15:45 Alaposan pórul járt Tommy Nunez Jr. a San Antonio Spurs és a Memphis Grizzlies vasárnapi NBA-mérkőzését vezető egyik játékvezető. A ligaelső 95-88-as győzelmével zárult találkozó első negyedében egy gyorsindításnál a megiramodó Tony Allen mellett hasalt el, ugyan némi ápolás után felállt és megpróbálta folytatni, de a következő szünetnél levonult a pályáról lábát fogva. Az összecsapást végül két bíró vezette le.

Odapörköltek a Los Angeles Lakersnek 2011. január 3. 09:05 A Memphis Grizzlies súlyos vereséget mért a saját közönsége előtt szereplő Los Angeles Lakersre az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság vasárnapi játéknapján. A címvédő mind a négy negyedet elveszítette, gondjait pedig jól jelzi, hogy a 28 pontot termelő Kobe Bryant mellett egyedül Pau Gasol dobott tíz felett, igaz a spanyol is csak 11-et.

A ligaelső menetel, szenved a Lakers 2010. december 1. 09:05 Tizenhetedik mérkőzésén tizenötödik győzelmét aratta kedden a San Antonio Spurs, amely Tim Duncan hosszú karrierjének mindössze harmadik tripla-duplájával (15 pont, 18 lepattanó, 11 asszisz) iskolázta le a Golden State Warriorst. A ligaelső ezzel megőrizte makulátlan idegenbeli mérlegét, nyolcból nyolcat nyert.

A dudaszónál verték meg a Miami Heatet 2010. november 21. 10:25 Rudy Gay LeBron James felett a dudaszó pillanatában elengedett kosarával győzött a Memphis Grizzlies a Miami Heat ellen az észak-amerikai kosárlabdaliga szombati játéknapján. A világbajnok 95-95-ös állásnál tizedekkel a mérkőzés vége előtt dobott és talált a gyűrűbe, így 13. mérkőzésén 5. vereségét szenvedte el a floridai sztárcsapat.

Először nyert a Miami nagy hármasával 2010. október 28. 09:24 A bostoni vereséget követően a Philadelphia ellen megszerezte első győzelmét az észak-amerikai kosárlabdaliga alapszakaszában a nyáron Dwayne Wade mellé LeBron Jamest és Chris Bosh-t leigazoló Miami Heat.

Faképnél hagyta új klubját Allen Iverson 2009. november 8. 10:03 Személyes okokra hivatkozva elhagyta a Los Angelesben vendégszereplő Memphis Grizzlies csapatát az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) korábbi legértékesebb játékosa (MVP-je). Allen Iverson a hírek szerint hamar megelégelte, hogy új csapata vezetőedzője, Lionel Hollins sorozatban negyedik mérkőzésén is csak csereként számít rá.