KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "MAROSI_KATALIN"
Marosi visszavonult a tenisztől 2013. szeptember 3. 11:49 Bejelentette visszavonulását Marosi Katalin. A 33 éves teniszező utolsó fellépése a New Yorkban zajló amerikai nyílt bajnokságon volt, amelyen párosban a második fordulóban búcsúzott.

Murray és Marosi vette az első akadályt 2013. augusztus 29. 09:04 Továbbjutott az amerikai nyílt teniszbajnokság (US Open) női párosversenyének első köréből a Marosi Katalin - Megan Moulton-Levy kettős, miután két szettben legyőzte ellenfelét. A férfi egyesek komolyabb meglepetés nélkül befejeződtek, a női mezőnyben talán csak a hazai pályán szereplő Venus Williams korai, második körös kiesése tűnik korainak.

Marosiék párosa az első körben búcsúzott 2013. augusztus 13. 11:56 Marosi Katalin és az amerikai Megan Moulton-Levy párosa kétszettes vereséget szenvedett a 3,2 millió dollár összdíjazású cincinnati-i tenisztorna első körében a szabadkártyával induló Kirsten Flipkens - Petra Kvitová kettőstől, így máris búcsúztak a kiemelt WTA Premier 5-ös tornától.

Marosi nyolcaddöntős Wimbledonban 2013. június 29. 17:25 Marosi Katalin oldalán a svéd Johan Brunströmmel bejutott szombaton a vegyes páros második fordulójába a wimbledoni teniszbajnokságon. Marosiék a nyitó körben másfél óra alatt, háromszettes csatában győzték le a James Cerretani, Mona Barthel amerikai, német duót.

Második döntőjét is elbukta Marosi 2013. május 4. 16:25 A második helyen kiemelt Hao Csing Csan, Kristina Mladenovic tajvani, francia kettős legyőzte a Marosi Katalin, Darija Jurak alkotta magyar, horvát duót a 235 ezer dollár összdíjazású, salakpályás estorili tenisztorna női párosversenyében, ezzel megnyerte a tornát.

WTA-döntő küszöbén a magyar-horvát duó 2013. május 1. 19:36 Marosi Katalin a horvát Darija Jurak oldalán két szettben, 6:4, 6:3-ra legyőzte a Tamira Paszek, Anna Tatisvili osztrák, grúz kettőst, ezzel bejutott az estorili tenisztorna női párosversenyének elődöntőjébe. Remek főpróba volt ez az első kiemelt, Raquel Kops-Jones, Abigail Spears amerikai duó elleni, csütörtöki elődöntőre.

Marosiék nyerték a teniszkrimit 2013. április 30. 20:36 A Marosi Katalin, Darija Jurak magyar, horvát kettős drámai csatában, két mérkőzéslabdát hárítva - a mérkőzés ötödikjét pedig értékesítve - bejutott az estorili tenisztorna női párosversenyének negyeddöntőjébe. A Vania King, Monica Niculescu amerikai, román duót győzte le döntő rövídítésben, közel egy és háromnegyed óra alatt a negyedik kiemelt duó az első fordulóban.

Marosi a stuttgarti negyeddöntőben 2013. április 23. 16:22 Marosi Katalin és a horvát Darija Jurak duója sikerrel vette az első fordulót, s ezzel bejutott a legjobb nyolc közé a Stuttgartban zajló, 795 ezer dollár összdíjazású, salakpályás női tenisztorna párosversenyében.

Párosban pozitív a mérlegünk az AO-en 2013. január 16. 09:54 Három egyéni kudarc után végre volt miért örülni Melbourne-ben: a női párosok versenyében Marosi Kata a horvát Darija Jurakkal és Czink Melinda a szerb Bojana Jovanovskival egyaránt győzött. Az Australian Open 3. napján Babos Tímea sajnos nem tudott javítani, a brit Laura Robson oldalán is kikapott. Serena Williamsre hiába vártak órákon át a szurkolók. A hazaiak reménysége, Samantha Stusur nem bírt a kínai Zsenggel. Marija Sarapova a második meccsét is 6:0, 6:0-ra nyerte. Novak Djokovics pazar tenisszel adott leckét a fiatal amerikai Harrisonnak.

Az utolsó magyar is elbukott 2013. január 1. 11:54 Babos Tímea, Czink Melinda és Arn Gréta után a negyedik magyar, Marosi Katalin is vereséggel kezdte a 2013-as tenisz-szezont: horvát párjával 66 perc alatt, 6:2, 6:4-re kapott ki a Sara Errani és Roberta Vinci alkotta olasz duótól. A mieink mérlege Kínától Ausztrálián át Új-Zélandig öt mérkőzésből öt vereség. Az igazsághoz tartozik, hogy Arn Gréta és a Marosi-Jurak kettős egyaránt az első kiemelttől szenvedett vereséget Aucklandben illetve Brisbane-ben. Erre szokták mondani, hogy a folytatás csak jobb lehet. Az év első Grand Slaméig, az Australian Open rajtjáig még 13 nap van...