Marosi Kata még a múlt században játszott először párost az Australian Openen: 1998-ban, Csurgó Virággal az oldalán a 3. kiemelt Lindsay Davenport –Natasa Zvereva kettős ellen mutatkozott be Melbourne-ben. Az eddigi legjobb eredményét Tatjana Garbinnal érte el, 2000-ben a legjobb 16-ig jutott. A szerdai meccse előtt viszont utoljára 2003-ban nyert mérkőzést itt. Tíz évvel később örülhetett újra, horvát Darija Jurakkal esélyt sem adott a Kudrjavceva-Peer kettősnek, 57 perc alatt 6:0, 6:3 lett.
Czink Melinda ritkán játszik párost, de ezúttal megérte összeállnia a szerb Bojana Jovanovskival. Meglepően sok magyar drukkolt a 10-es pályánál és talán ők is kellettek ahhoz, hogy Czinkék a harmadik játszmában ne zuhanjanak össze miután hiába adogattak a győzelemért. Előbb meccslabdát hárítottak a folytatásban, majd kihasználva, hogy a holland Rusnak elgurult a gyógyszere a rövidítést is megfordították: 2 óra 7 perc alatt 4:6, 6:2, 7:6-tal jutottak a 32 közé.
Annyira gyorsan történt a Jana Cepelova elleni keddi veresége, hogy a SportHirado.hu-nak Melbourne-ben interjút adó Arn Gréta sem tudja, mi történt az Australian Open női egyesének 1. fordulójában....
Tovább a teljes cikkhez »
Babos Tímeának, a lelkének, az önbizalmának biztos nagyon kellett volna egy siker az egyéni kudarc után. Egy jó Babosnak erre meg is lett volna minden esélye Laura Robsonnal párban, de sajnos a 22-es pálya ezúttal sem hozott szerencsét. Nem ment az adogatás és a britek reménysége sem tudta kihúzni a gödörből az elsőszámú magyar teniszezőt. Pavljusenkova és Safarova viszonylag simán nyert 6:2, 6:4-re.
A harmadik nap után joggal gondolkodhatunk azon, hogy ki fogja megállítani Novak Djokovicsot a döntőbe vezető úton. Az egyetlen komolyabb akadályt Tomas Berdych jelentheti, de ahogy a szerb világelső teniszezett a Rod Laver arénában, szerda este… szóval a cseh legény is törheti a fejét (persze messze van még az a meccs), mivel lephetné meg, hozhatná zavarba a kétszeres címvédőt. Az amerikai Ryan Harrison szeretne a nagy elődök nyomába érni, visszatérően azt mondja, hogy világelső akar lenni és Grand Slamet nyerni. Ettől egyelőre fényévekre van. Nem játszik rosszul, de a harmadik fordulón még sohe nem jutott túl GS-en. Most már a másodikban elbukott, Djokovics 6:1, 6:2, 6:3-ra verte egy teniszlecke keretében. Másnak valószínűleg porrá zúzná az önbizalmát, Harrison megy tovább ugyan úgy.
A nőknél összejött Marija Sarapova és Venus Williams korai találkozója. Az orosz még játékot sem vesztett eddig és a tapasztalt amerikai is jó formában van, de a legjobb 16 közé csak az egyikőjük juthat be.
Nagyot esett Serena Williams még kedden, a Hisense arénában (azért ő is 6:0, 6:0-ra nyert, ez most divat lett), kifordult a bokája. Az interjúszobában magabiztosan nyilatkozott a folytatásról, mondván, amíg ver a szíve, nem állíthatja meg semmi, hogy ott legyen a pályán. Szerdán azonban hiába várták a szurkolók több órán át az edzőpályánál… A fedettben, nem nyilvánosan, bekötözött bokával azért gyakorolt, de az igazság pillanata csütörtökön jön el.
A szerda legnagyobb vesztese egyértelműen Samantha Stosur, aki nem játszott kirobbanó formában, de az idei ausztrál nyár folyamán az eddigi legjobb teljesítményét nyújtotta a centeren. A kínai Zsengtől (2008-ban ő verte Szávay Ágit előbb Wimbledonban, majd a pekingi olimpián) a múlt héten Sydney-ben az első fordulóban kikapott, most 5:2-re vezetett a harmadik szettben és szerválhatott. Innen vesztett a végén kettőshibával, 7:5-re. „Nehéz szavakat találni arra, ami történt. Kicsit megremegsz, túl sokat kezdesz gondolkodni, elrontasz néhány labdát és már nem arra figyelsz, hogy nyerőt üss, csak ne hibázz”- idézte fel a nehéz pillanatokat a rendkívül szimpatikus ausztrál, akinek az idén sem sikerült hazai pályán nagyot alkotnia.