KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "LIBERTADORES KUPA"
A Boca Juniors is döntős 2012. június 22. 11:50 Az argentin Boca Juniors jutott be másodikként Dél-Amerika legrangosabb labdarúgó klubsorozatának, a Libertadores-kupának a döntőjébe, mivel az első meccsen aratott 2-0-s győzelme után a csütörtöki visszavágón gól nélküli döntetlent ért el a chilei Universidad otthonában. Az argentin együttes története tizedik fináléjára készülhet, melyben a címvédő brazil Santost búcsúztató, ugyancsak brazil Corinthians lesz az ellenfele. A Boca eddigi kilenc döntőjéből hatot megnyert. A finálé első meccsét a jövő héten rendezik Buenos Airesben, míg a visszavágóra július 4-én kerül sor Sao Paulóban.

Elődöntős a Cor és a Boca 2012. május 24. 10:42 A brazil Corinthians és az argentin Boca Juniors is páholyból várja elődöntőbeli ellenfelét a Libertadores-kupában, miután szerdai esti mérkőzése véghajrájában biztosította be a továbbjutását. A Cornak az Inter és a Roma által is körbeudvarolt Paulinho 87. percben szerzett gólja kellett ehhez (összesítés: 1-0), míg a Boca a 90. percben egyenlített a Fluminense otthonában (Santiago Silva), elkerülve ezzel a hosszabbítást.

Gól két esernyőcsel után – videó 2012. május 5. 11:20 A dél-amerikai, különösen a brazil foci kimeríthetetlen tárháza a gyönyörű góloknak – itt egy újabb a „helyi Bajnokok Ligájából”, azaz a Libertadores-kupából! Diego Souza, a Vasco da Gama támadója bemutatott két esernyőcselt, majd teketóriázás nélkül a bal sarokba zúdított. A Lanús védői azt sem tudták, hol áll a fejük, aligha szeretnék megnézni az ismétlést.

Kikaptak Neymarék 2012. február 16. 09:42 A 92. percben szenvedett 2-1-es vereséget a Santos a dél-amerikai Bajnokok Ligája, azaz a Libertadores-kupa csoportkörének első összecsapásán.

Csúcson a Santos, Neymar Pelé nyomdokain 2011. június 23. 09:27 VIDEÓ! Pelé nyomdokaiba lépett Neymar, aki a szerdai döntőben nagyszerű gólt lőve segítette hozzá a Santost 48 év óta első Libertadores-kupa győzelméhez, így a klub harmadszor ülhetett fel Dél-Amerika csúcsára. A szoros döntő után elszabadultak az indulatok, de a kisebb balhénak már semmilyen jelentősége nem volt. Az ifjú hős és társa, Ganso mérkőzés utáni nyilatkozatában a jövőre gondolt, Pelé könnyes szemmel értékelt.

Libertadores-kupa-döntő: bármi lehet 2011. június 16. 10:42 Nem született gól a Libertadores-kupa döntőjének első mérkőzésén, Montevideóban. A házigazda Penarol ugyan egyszer betalált, csakhogy lesről, a Santos pedig több ígéretes helyzetet elpuskázott - pontosabban nem tudott kibabrálni Carlos Sosa kapussal. A Penarol a hatodik, a Santos pedig a harmadik Libertadores-kupa-győzelmére hajt. A visszavágó június 22-én esedékes.

Libertadores Kupa: kialakult a döntő 2011. június 3. 10:41 A brazil Santos után az uruguayi Penarol került az idei Libertadores Kupa fináléjába. A sárga-feketék ugyan 2-1-re kikaptak a Vélez Sársfield otthonában, ezzel az idegenben szerzett találattal a döntőbe masíroztak. Június 15-én Montevideóban, egy hétre rá Sao Paulóban találkoznak egymással a csapatok.

Neymar „BL-döntőbe” vezette a Santost 2011. június 2. 10:17 VIDEÓ! Neymar az első mérkőzés után a visszavágón is betalált, így szinte egymaga vezette a Santost 2003 óta első Libertadores-kupa döntőjébe. A brazilok Asúnciónban játszott 3-3-as döntetlennel harcolták ki a finálét a Cerro Porteno ellen.

Neymar-gól, döntőért játszhat a Santos 2011. május 19. 10:44 Alig több, mint tíz perc kellett a gólhoz Neymarnak az venezuelai Once Caldas ellen, a Libertadores-kupa negyeddöntőjének visszavágóján. A brazil válogatott csatár egy tizenegyest is kihagyott Renteria egyenlítő találata után, de még ez is belefért, 2-1-gyel továbbment a Santos. A négy között mexikói, vagy paraguayi ellenfelet kap Robinho és Diego egykori csapata. Nézd meg az összefoglalót videón!

Lejáratták magukat a brazil focicsapatok 2011. május 5. 18:56 Ötből négy brazil együttes is kiesett az idei labdarúgó Libertadores-kupából,a dél-amerikai Bajnokok Ligájából. A példátlan "bravúrt" ráadásul teljesen váratlanul hajtották végre a zsonglőrök: a címvédő Internacional otthon bukott, a Cruzeiro szintén odahaza herdálta el idegenben megszerzett előnyét, sőt, a Fluminense kétgólos fórból is képes volt kiesni. A Grémio kettős vereségén már meg sem lepődünk. A brazilok becsületét a Santos mentette meg (már csak ők vannak versenyben az országból, a Corinthians a csoportkört sem élte túl), amely nagy nehezen jutott túl a mexikói Club Americán.