KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "JAPAN_LABDARUGO_VALOGATOTT"
Két perc alatt fordítottak Drogbáék 2014. június 15. 05:29 Megérdemelten győzött Elefántcsontpart a második félidőre kissé elfáradó Japán ellen a C-csoport első fordulójának második meccsén, magyar idő szerint szombatról vasárnapra virradó éjszaka, Recifében. Didier Drogba beállása után kaptak erőre az Elefántok, Serge Aurier két beadását is gólba tartó fejes követte, először Wilfried Bony, majd Gervinho volt eredményes. Az afrikaiak tartják a lépést Kolumbiával.

Chicharito hajszálra volt a triplától 2013. június 22. 23:15 Chicharito egy-egy fejesből elért második félidei duplájával nyert Mexikó Japán ellen, a Konföderációs Kupa csoportkörének záró fordulójában, tét nélküli mérkőzésen. Okazaki négy perccel a vége előtt szépített közelről. A Manchester United mexikói légiósa csak azt sajnálhatja, hogy a mesterhármas nem jött neki össze, a 91. percben büntetőt rontott, a kipattanót pedig az üres kapu fölé vágta néhány méterről.

Japán az első kijutó a vébére 2013. június 4. 14:37 Japán az első válogatott, amely kvalifikálta magát a 2014-es, brazíliai rendezésű labdarúgó-világbajnokságra. Alberto Zaccheroni tanítványainak egy Ausztrália elleni döntetlen is elég volt ehhez a selejtezősorozat keddi játéknapján, Szaitamában. Bár Tommy Oar a hajrában szerzett vezetést a vendégeknek, a hosszabbításban Honda Kejszuke egyenlített tizenegyesből.

Vb-selejtező: Japán-blama Phenjanban 2011. november 15. 10:10 Hatalmas meglepetésre Japán vereséget szenvedett a nála több mint száz hellyel hátrébb rangsorolt Észak-Koreától az ázsiai világbajnoki selejtezősorozatban.

Kagava-dupla, Japán 13 meccse veretlen 2011. augusztus 10. 16:44 VIDEÓ! Alberto Zaccheroni valamit nagyot eltalált Japánban, hiszen a labdarúgó-válogatott zsinórban 13. hivatalos mérkőzésén maradt veretlen, elismerésre méltó 3-0-s győzelmet aratva kelet-ázsiai riválisa, Dél-Korea felett.

Elhunyt a japánok 2002-es vb-hőse 2011. augusztus 4. 09:27 Nem tudták megmenteni az életét az egykori negyvenszeres japán válogatott Macuda Najokinak, akit kedden szállítottak válságos állapotban kórházba, miután összeesett a Matsumoto Yamaga edzésén. A futballista 34 évet élt.

Hatmillió dollár japán csapatoknak 2011. június 16. 17:34 A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) hatmillió dollárt adományoz a márciusban földrengés és szökőár sújtotta Japán futballcsapatainak.

Megvan Japán helyettese a Copa Américán 2011. május 18. 10:46 Costa Rica pótolja a szereplését kedden végleg lemondó Japánt a júliusi Copa Américán - jelentették be a szervezők.

Japán mégis indul a Copán 2011. április 14. 13:13 Japán minden nehézség ellenére vállalja az indulást a júliusi Copa Américán, erősítette meg hivatalosan a helyi labdarúgó-szövetség (JFA). A szakvezető, Alberto Zaccheroni a másodosztályban szereplő játékosokra és az Európában légióskodó labdarúgókra építi majd a keretet.

Japán visszalépett a Copa Américától 2011. április 3. 16:23 Sajnos a Japánt ért borzasztó természeti katasztrófa ismét „átírta” a sportvilág forgatókönyvét: az ázsiai ország labdarúgó-válogatottja nem vesz részt a nyári Copa Américán Argentínában. Ezt Ogura Jundzsi, a japán szövetség elnöke erősítette meg.