KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "IVICA_VASTIC"
Euro 2008: a 93. percben egyenlítő Vastic a legidősebb gólszerző 2008. június 13. 12:45 A csütörtök este tizenegyesből eredményes Ivica Vastic minden idők legidősebb gólszerzője labdarúgó Európa-bajnokságon. A horvát származású osztrák támadó középpályás 38 évesen és 257 naposan talált a kapuba a lengyelek elleni mérkőzés 93. percében.

Győzelemízű döntetlen, büszke sógorok 2008. június 13. 01:17 Josef Hickersberger állítja, miután Ivica Vastic lehelyezte a labdát a mészpontra és nekifutott elvégezni a büntetőt, 99,9 százalékig biztos volt abban, hogy be is lövi. A 38 esztendős támadó nem is hibázott, ezzel pedig az osztrák válogatott első gólját, egyúttal első pontját szerezte a labdarúgó Európa-bajnokságok történetében, nem mellesleg pedig minden idők legidősebb gólszerzőjévé lépett elő. Ausztria szövetségi kapitánya így érthetően boldog, hiszen életben maradtak a továbbjutási remények, a lengyelek esélyei viszont gyakorlatilag elszálltak azzal, hogy egy már megnyert meccset adtak döntetlenre.