KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "GRAFITE"
Elhagyta a gólkirály a Bundesligát! 2011. június 19. 11:17 Grafite elhagyta a Wolfsburgot és kétéves szerződést kötött a Fabio Cannavarót is foglalkoztató el-Ahli Dubaj együttesével.

Grafite duplájával győzött a Wolfsburg 2010. szeptember 26. 17:22 Három vereség után sorozatban harmadik győzelmét aratta a Wolfsburg a német labdarúgó-bajnokságban, miután a hatodik fordulóban Grafite duplájával 2-1-re legyőzte a Freiburgot, ezzel feljött a tabella hatodik helyére.

Bundesliga-csatár a brazil válogatottban 2010. március 1. 13:04 Edinaldo Batista Libanio újra meghívást kapott Dungától, az írek elleni barátságos összecsapásra készülő brazil futballválogatott szövetségi kapitányától. A 30 éves Grafite - így talán ismerősebb a név - második nemzeti fellépésére készülhet.

A Wolfsburg csatára a német foci csúcsán 2009. augusztus 2. 12:32 A német sportújságírók szavazatai alapján a VfL Wolfsburg brazil támadója, Grafite lett az év játékosa Németországban. A dél-amerikai játékos a Stuttgartból Münchenbe igazolt Mario Gomezt és klubtársát, Edin Dzekót előzte meg a szavazáson. Ő a harmadik külföldi futballista, aki ebben az elismerésben részesült.

28 gólért tehén és ló a jutalom 2009. május 15. 15:43 Nem mindennapi felajánlást tett a német labdarúgó-bajnokság korábbi gólkirálya, a brazil Ailton. A brazil futballista ugyanis egy tehenet és egy lovat adna a Wolfsburg gólvágójának, Grafite-nak, ha az eléri a 28 gólt a szezonban.

Videó: sarokkal alázták meg a Bayernt 2009. április 4. 22:12 Nem elég, hogy kiütéses vereséget szenvedett a Bayern München a Wolfsburg otthonában a német labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában, még egy egészen bohózatba illó találatot is kapott a címvédő. A kegyelemdöfést jelentő ötödik gólt szerző Grafite előbb kicselezett két embert, elhúzta Rensing mellett a labdát, majd három védő között sarokkal továbbította a kapuba. Erre szokták mondani: sakk, matt.