KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "GILLES_SIMON"
Simon a top 15-ben, 100 hete vezet Djoko 2013. szeptember 23. 15:17 A francia Gilles Simont ismét a legjobb 15 között találjuk a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján, miután vasárnap a metzi döntőben legyőzte honfitársát, Jo-Wilfried Tsongát. A legtöbb helyet a szentpétervári nyertes, Ernests Gulbis lépte előre a top 50-ben (36-ról 27).

Zvonarjova tarolt, Simon átkot tört 2011. július 24. 19:31 A francia Gilles Simon vasárnap Henri Leconte nyomdokaiba lépett: a 26 éves teniszező az első francia, aki hosszú idő után - a nagy előd 1986-os sikere óta - diadalmaskodni tudott hamburgi salakpályás tenisztornán. Bakuban bejött a papírforma: az első helyen kiemelt, világranglistán harmadik orosz Vera Zvonarjova nyerte a keménypályás viadalt - a döntőben két szettben gyűrte le honfitársát, a WTA-tornán először finalista Ksenia Pervakot. Simonban és Zvonarjovában közös, hogy mindketten idei második tornagyőzelmüket aratták.

Tíz perc alatt jutott tovább Federer! 2011. március 31. 22:38 Novak Djokovics és Mardy Fish után Roger Federer is bejutott a Key Biscayne-i 3,645 milliós férfi torna elődöntőjébe, miután mindössze tíz percet teniszezve Gilles Simon feladta a küzdelmet. A francia nyaksérülésre hivatkozva fújt visszavonulót, a svájci kétszeres bajnok ekkor már 3:0-ra vezetett a nyitó játszmában. Amennyiben az elsőként kiemelt Rafa Nadal legyőzi Tomas Berdychet, úgy álomelődöntő szemtanúi lehetünk, hiszen a világelső Federerrel találkozik a fináléért.

Murray nehezen, Nadal simán győzött 2009. május 27. 20:15 A világranglista-harmadik brit Andy Murray vért izzadt a továbbjutásért a Roland Garros második fordulójában a nála 101 hellyel hátrébb rangsorolt Potito Starace ellen. Gilles Simon, Fernando Verdasco és Fernando González keze sem remegett meg. A négyszeres végső győztes Radael Nadal simán, három szettben múlta felül Tejmuraz Gabasvilit. A világelső mindössze hat gémet veszített.

Djokovics és Ferrer vívja a döntőt 2009. február 27. 17:38 Szetthátrányból nyert Novak Djokovics a Dubaiban zajló 2 millió 233 ezer dollár összdíjazású keménypályás férfi tenisztorna elődöntőjében. Az első helyen rangsorolt szerb Gilles Simont búcsúztatta a legjobb négy között. A klasszis ellenfele a Richard Gasquet-t nagyon simán elintéző spanyol David Ferrer lesz.

Djokovics könnyen lépett át Cilicen 2009. február 26. 19:12 Kialakult az elődöntő mezőnye a Dubajban zajló 2,23 millió dollár összdíjazású férfi tenisztornán. Az első helyen kiemelt szerb Novak Djokovics mellett a francia Richard Gasquet és Gilles Simon, valamint a spanyol David Ferrer jutott be a legjobb négybe.

Simon csak időnként szorongatta Nadalt 2009. január 28. 09:01 A világelső Rafael Nadal szerdán a legjobb négy közé jutásért lépett pályára a hatodik helyen kiemelt Gilles Simon ellen az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, az már a kezdés előtt biztos volt, hogy az eredménytől függetlenül megőrzi pozícióját a rangsorban. A spanyolok világklasszisa tavaly már eljutott a legjobb négyig az Australian Openen, ezt idén megismételte, lévén 2 óra 28 perc alatt 6:2, 7:5, 7:5-re győzött sokat rontó riválisával szemben.

Sima francia győzelem a Hopmán Kupán 2009. január 3. 14:57 A francia teniszválogatott sima, 3-0-s győzelmet aratott Tajvan ellen a nemhivatalos csapat-világbajnokság első mérkőzésén, az ausztráliai Perthben.

Újabb Djokovics-Davigyenko Sanghajban 2008. november 15. 13:05 A szerb Novak Djokovics jutott elsőként a Mesterek Kupája döntőjébe, miután 2 óra 51 perces csatában 4:6, 6:3, 7:5-re verte Gilles Simont a legjobb négy között. A francia az első játszmát még behúzta, ezt követően azonban magára talált ellenfele, és magabiztos játékának köszönhetően a megfordította a találkozót. A szerb ellenfele a döntőben az orosz Nyikolaj Davigyenko lesz. A kitűnőség az Arany csoportban egyszer már megmérkőzött egymással: akkor Djokovics érdekesen alakuló találkozón végül nyerni tudott.

Tenisz, Mesterek Kupája: Simon gond nélkül verte Stepaneket 2008. november 14. 12:30 A francia Gilles Simon 71 perces küzdelemben 6:1, 6:4-re verte Radek Stepaneket a Mesterek Kupájának Vörös csoportjában. A cseh teniszező rendkívül indiszponált formát mutatott majd’ az egész mérkőzésen, megszorongatni sem tudta a játék minden elemében kiválóan teljesítő ellenfelét.