KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "GAEL_MONFILS"
Monfils és az év trükkje - videó 2013. június 15. 13:58 A francia Gael Monfils ismét bizonyította, hogy jelenleg ő a tenisz legnagyobb showmanje. A hallei füvestorna pénteki játéknapján egy magasról aláhulló labdát engedett el a lábai között, majd 360 fokos fordulat után csapta le azt, hogy folytatódhasson a labdamenet. Nagy bánatára azonban nem ő nyerte a negyeddöntőt, Tommy Haas ugyanis szetthátrányból is fordítani tudott.

Tsonga bírta jobban a dohai strapát 2012. január 7. 18:21 A köd miatt a mérkőzés megrendezése is veszélybe került, de hogy végül lemehetett, annak Jo-Wilfried Tsonga örülhetett a legjobban: két szettben, 7:5, 6:3-ra legyőzte honfitársát, Gael Monfilst a dohai ATP 250-es torna döntőjében.

Meghódította Moszkvát a szlovák szépség 2011. október 23. 20:31 Negyedik próbálkozásra sikerült tornát nyernie Szlovákia első számú teniszezőnőjének, Dominika Cibulkovának, érdemeit csak növeli, hogy egy premier versenyen, a moszkvai Kremlin-kupán hódította el a trófeát vasárnap.

A francia sztár lemondhatja Budapestet 2011. október 3. 21:10 Veszélybe került Gael Monfils szereplése a budapesti Tennis Classicson október végén, miután sérülés miatt lemondta Pekinget és Sanghajt. A csuklója után most a térde rakoncátlankodik. Andy Roddick helyette is csinálta a show-t Kínában.

Lélegzetelállító ütés az Openről – videó 2011. szeptember 3. 15:01 Ahhoz már hozzászoktunk, hogy Gael Monfils mérkőzésein jól szórakozunk, de Juan Carlos Ferrero ellen saját magán is túltett a US Open 2. fordulójában. A bohókás francia a levegőben megpördülve, az ülepe mögül adott vissza egy labdát, és a látványos megoldás olyannyira megzavarta a spanyolt, hogy kis híján outot ütött. A sólyomszem ugyan arról árulkodott, hogy a labda csípte a vonalat, Monfilsnak ettől függetlenül járt a taps. Még akkor is, ha a tornán ez volt a hattyúdala.

Djokovics hátrányban volt, de nyert! 2011. augusztus 20. 12:04 Roger Federerrel és Rafael Nadallal ellentétben a világelső Novak Djokovics keze nem remegett meg a Cincinattiban zajló mesterverseny negyeddöntőjében, a szerb kiválóság ugyan a torna során első ízben szettet veszített, ám ezzel együtt magabiztosan verte a hatodik helyen rangsorolt Gael Monfilst, így 56-1-re alakította idei mérlegét, egyszersmind bejutott az elődöntőbe, ahol a Federer-verő cseh Tomas Berdych lesz majd az ellenfele.

Összejött a Federer-Djokovics elődöntő 2011. május 31. 19:44 A French Open 10. napján már a négy közé kerülésért játszottak a Roland Garroson, illetve az már hétfőn eldőlt, hogy a 2011-ben még veretlen Novak Djokovics játék nélkül jut az elődöntőbe, miután az olasz Fabio Fognini sérülés miatt nem tudott kiállni ellene. Így egyetlen férfi egyes negyeddöntő maradt keddre, ezen Roger Federer 2 óra 34 perc alatt 6:3, 6:4, 7:6-ra legyőzte az utolsó még versenyben lévő hazai teniszezőt, Gael Monfilst. A csütörtöki Federer-Djokovics elődöntő tétje a világelsőség.

Még nem tombolnak a szerbek Belgrádban 2010. december 3. 16:36 Az első csata (inkább kivégzés) után is három győzelemre a szerbek a diadaltól. Az idei Davis Kupa-döntő nyitómeccsén a vendég franciák legjobbja, Gael Monfils leiskolázta Janko Tipsarevicset: 2 óra 5 perc alatt 6:1, 7:6, 6:0-ra verte a megszeppent szerbet (ilyen is van). A találkozó közben, izgalom és dráma hiányában arra is akadt időm, hogy elmerengjek a magyar tenisz nyomorán.

Söderlinget koronázták meg Párizsban 2010. november 14. 17:19 Nem sikerült a tornagyőzelem a hazai kedvenc Gael Monfilsnak Párizsban, miután a döntőben 6:1, 7:6-ra kikapott a 2,228 millió eurós férfi mestertornán Robin Söderlingtől. A svéd az első szettben lelépte riválisát, majd a másodikban a rövidítésben (7-1) sem adott esélyt ellenfelének, ezzel hétfőtől letaszítja Andy Murrayt a világranglista negyedik helyéről.

Legyőzte Federert a francia showman! 2010. november 13. 20:10 Öt meccslabdát is elszórt és drága árat fizetett ezért Roger Federer a párizsi Masters szombati elődöntőjében, ahol elképesztően kiélezett csata végén, a meccs harmadik rövidítésében bukott el Gael Monfils-szal szemben. Életében először győzte le a svájcit a francia közönségkedvenc, aki Robin Söderlinggel döntőzhet vasárnap.