KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "FRANCIA_NOI_KEZILABDA_VALOGATOTT"
Zseniális orosz mesterhármas 2009. december 20. 14:14 Sorozatban harmadszor világbajnok az orosz női kézilabda-válogatott! Jevgenyij Trefilov együttese a Kínában rendezett torna fináléjában 25-22-re verte Franciaországot és jutott fel ismét a csúcsra. Szuszlináék ezzel visszavágtak a középdöntőben elszenvedett vereségért (23-24) a galloknak.

Herr a padról mentette meg a magyarokat 2008. december 7. 19:12 29-26-os győzelmének köszönhetően a középdöntőbe jutott a magyar női kézilabda-válogatott a Macedóniában zajló Európa-bajnokságon. Az A csoportban Imre Vilmos csapata a franciák ellen játszott ki-ki meccset 3. fordulóban, és nyert. A piros-fehér-zöld együttes legjobbja a csereként a lehetőséget kapó Herr Orsolya volt, aki fantasztikus védésekkel segítette társait. A válogatott az ohridi középdöntőben az ukránok ellen kezd december 9-én.

Kézilabda, női Eb: Románia második mérkőzését is megnyerte 2008. december 5. 19:39 A Macedóniában zajló női kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában Románia második mérkőzését is megnyerte, miután ötgólos győzelmet aratott Franciaország ellen.

Női kézilabda Világkupa: a francia válogatotté a harmadik hely 2008. október 19. 16:04 A franciák végeztek a harmadik helyen a női kézilabda Világkupán, Aarhusban, miután a vasárnapi "kisdöntőben" hat góllal megverték a németeket.

Kézilabda, női Világkupa: dán-norvég döntő lesz Aarhusban 2008. október 18. 17:57 A papírformának megfelelően a házigazda Dánia és a nagy rivális Norvégia vívja majd a vasárnapi döntőt a női kézilabda Világkupán, Aarhusban.

Vereséggel kezdett a magyar csapat 2008. október 14. 15:24 A magyar női kézilabda-válogatott a dániai Aarhusban zajló Világkupa nyitányán 29-23-as vereséget szenvedett a francia nemzeti együttestől. Imre Vilmos együttese a második félidőben nem bírt a remekül védő francia kapussal, valamint a két gólerős átlövővel. A magyar csapat legeredményesebb játékosa a nyolc gólig jutó Szucsánszki Zita volt, míg Vérten Orsolya hat találatig jutott.

Peking 2008, női kézilabda: a franciák végeztek az ötödik helyen 2008. augusztus 23. 05:41 Franciaország női kézilabdacsapata végzett a pekingi olimpián az ötödik helyen, miután simán 31-23-ra megverték a hazai, kínai együttest.

Peking 2008, kézilabda: a franciák játszanak az ötödik helyért 2008. augusztus 21. 10:38 Némi meglepetésre a francia női kézilabda-válogatott hosszabbítás után 36-34-re legyőzte a román együttest, így az ötödik helyért játszhat a pekingi olimpián.

Görbiczék visszavághatnak az oroszoknak 2008. augusztus 19. 16:49 Oroszország lesz a magyar női kézilabda-válogatott elődöntőbeli ellenfele a pekingi játékokon, miután a legjobb nyolc között izgalmas és fordulatos találkozón, hosszabbítás után 32-31-re felülmúlta a franciák legjobbjait. Vérten Orsolyáék így visszavághatnak a csoporttalálkozón elszenvedett kilencgólos vereségért. A mezőny legeredményesebb játékosa a hét találatos Mariama Signate lett a galloktól, azonban ezzel mit sem ért, hiszen csapata nem jutott tovább.

Peking 2008, női kézilabda: Kína lehajrázta a franciákat 2008. augusztus 17. 12:44 Kína végzett az A csoport harmadik helyén a pekingi olimpia női kézilabda tornájában, miután a csoportkör ötödik fordulójában három góllal legyőzték a náluk esélyesebb francia válogatottat. A vesztes gárda is negyeddöntős, de a folytatásban a B csoport első helyezettjével kell meg megmérkőzniük a nyolc között.