Görbiczék visszavághatnak az oroszoknak

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 19. 16:49
Oroszország lesz a magyar női kézilabda-válogatott elődöntőbeli ellenfele a pekingi játékokon, miután a legjobb nyolc között izgalmas és fordulatos találkozón, hosszabbítás után 32-31-re felülmúlta a franciák legjobbjait. Vérten Orsolyáék így visszavághatnak a csoporttalálkozón elszenvedett kilencgólos vereségért. A mezőny legeredményesebb játékosa a hét találatos Mariama Signate lett a galloktól, azonban ezzel mit sem ért, hiszen csapata nem jutott tovább.

Nagy téttel bírt számunkra az orosz-francia negyeddöntőbeli párharc az ötkarikás játékok kieséses szakaszában, hiszen az összecsapás győztese találkozhat az elődöntőben Hajdu János együttesével. Nos, nyolcvan percet kellett várnunk arra, hogy megtudjuk ki lesz a győztes.

Az első játékrész francia fölénnyel indult, elsősorban Valerie Nicolas kapus bravúrjainak köszönhetően. A 2007-es világbajnokságon ötödik helyen végző gallok már 8-5-re húztak el, mikor Jevgenyij Trefilov, az oroszok szövetségi kapitánya letette az időkérést jelző T betűt az ellenőri asztalra.

Signate révén azonban ismét a kék mezes franciák dobtak újabb gólt, a meccs kezdetétől bemutatott határozott védekezésüket pedig képtelenek voltak feltörni Turejék.

A játékrész utolsó perceiben beledurálta magát Trefilov csapata, olyannyira, hogy sikerült egyenlíteniük (11-11). A másik oldalon lépéshibák és technikai gondok akadályozták a csapatjátékot. Ennek megfelelően francia időkérés következett, aminek meg is lett az eredménye, hiszen ismét sikerült négy gólossá tenni a különbséget. A félidőben 16-12 Terveléknek.

A tavalyi vb-győztes oroszok a második félidőben még közelebb férkőztek ellenfelükhöz, annak ellenére is, hogy az első percekben Sophie Herbrecht találatával már öt találat különbséget is mutatott az eredményjelző.

Az 59. percig úgy tűnt ez a nüansznyi francia fölény megmarad a találkozó végéig, azonban Ekatyerina Andrjusinya nem így gondolta, az utolsóelőtti percben szerzett góljával 24-24-re alakította az állást és ezzel kiharcolta a kétszer öt perces hosszabbítást.

A ráadás ténye és az utolsó pillanatokban bekapott gól a hét találatával legeredményesebb Mariama Signate vezette franciáknak jelentett lélektani hátrányt. Az első periódusban fej-fej mellett haladtak a csapatok. Pszichikai harc folyt a pályán, a védekezésre - mint a hosszabbításokban általában – jobban ügyeltek a csapatok. Az első rész végül 28-28-al zárult. Jöhetett a második kétszer öt perc.

Az utolsó játékrészben sem változott a felállás. A kedélyeket még két orosz kiállítás és egy sérülésveszélyes francia belemenés borzolta. A csatát végül Natalja Sipilova góljával nyerték meg 32-31-re az oroszok, így a csoportmeccsek után ismét összecsapnak Görbicz Anitáékkal, ezúttal a döntőbe jutás lesz a tét.

NŐI KÉZILABDA-TORNA, NEGYEDDÖNTŐ:
OROSZORSZÁG-FRANCIAORSZÁG 32-31 (12-16)
OSC Gimnázium, vezette: Liu Su Vong, Liu Feng Juan (kínaiak)
Oroszország: Suslina – Poltorackaja 4, Romenszkaja, Posztnova 5, Karejeva, Andrjusina 5, Uskova 2, Polenova 3, Turej 4, Sipilova 3, Marennikova, Dmitrijeva, Bliznova 6, Sidorova (kapus)
Franciaország: Nicolas - Kamto-Njitam 5, Ayglon 1, Pecqueux-Rolland 1, Baudouin 2, Herbrecht 4, Cano 2, Wendling 2, Vanparys-Torres 2, Tervel 2, Tounkara 1, Lacrabare 2, Signate 7, Leynaud (kapus)
Kiállítások: 4 perc ill. 8 perc
Gólok hétméteresből: 5/8 ill. 1/1.