KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "FLAVIA_PENNETTA"
Vége az olasz szépség menetelésének 2011. október 8. 12:05 Agnieszka Radwanska vetett véget az olasz Flavia Pennetta menetelésének a pekingi WTA Grand Prix (4.5 millió dollár, keménypálya) elődöntőjében, a lengyel lány két szettben győzedelmeskedett, és a döntőben azzal az Andrea Petkoviccsal mérkőzhet, aki még simábban verte a román Monica Niculescut.

Pekingben is kiütötték a világelsőt 2011. október 7. 13:12 Tovább tart a női tenisz világelsőjének, Caroline Wozniacki vesszőfutása. A 21 éves dán-lengyel szőkeség utolsó három versenyén trófea nélkül maradt, a múlt heti tokiói korai kudarc (a 2. meccsén kapott ki az észt Kaia Kanepitől) után ezúttal Pekingben búcsúzott címvédőként idő előtt. Az olasz Flavia Pennetta a negyeddöntőben 2 óra 15 perc alatt 3:6, 6:0, 7:6-ra verte ellenfelét. Wozniacki világelsősége az elvesztett pontok ellenére nem forog veszélyben, az idén gyakorlatilag már letaszíthatatlan a trónról.

Leckét adott Wozniacki és Federer 2011. február 24. 17:50 A spanyol Granollers után az ukrán Sztahovszkijt is 6:3, 6:4-re győzte le a dubaji ATP-torna első kiemeltje, a 16-szoros Grand Slam-győztes Roger Federer. Elődöntőbeli riválisa francia lesz: a francia házi csata győztese, Gasquet. A másik ágon Djokovics mérkőzik Berdych-hel. A nőknél Wozniacki oktatta Pennettát, és Bartoli ellen folytathatja, a másik ágon Zvonarjova-Jankovics párharc jön.

„Nem az eredményt figyeltem, ütöttem” 2011. február 19. 18:09 Az első felvonásban négy szettlabdát is hárítva fordított, s két játszmában, karrierje során először diadalmaskodott a jövő héttől ismét világelső dán Wozniacki a szerb Jankovics ellen Dubajban (WTA-torna, kétmillió dollár, keménypálya). Ellenfele az olaszspecialista Kuznyecova lesz vasárnap.

Közel a címvédéshez az olasz csapat 2010. november 7. 10:46 Nem borult a papírforma, a tavalyi győztes olasz női teniszválogatott a nyitó napon mindössze tizennégy gémet veszített az Egyesült Államok vendégeként a Fed-kupa döntőjében. Így az itáliaiaknak vasárnap már csak egy találkozót kell nyerniük ahhoz, hogy 2006 és 2009 ismét magasba emeljék a trófeát.

Hazaküldte Czinket az olasz bombázó 2010. február 15. 18:02 Az első forduló jelentette a végállomást Czink Melinda számára a "Barclays Dubai Tennis Championships" (kemény pálya, kétmillió dollár) premier kategóriás WTA-tornán hétfőn. A top tízbe visszavágyó olasz Flavia Pennetta egy óra tíz perc alatt, 6:4, 6:1-re győzte le.

Egy sikerre a trófeától az olasz hölgyek 2009. november 7. 16:55 Az olasz női teniszválogatott szettet sem veszített, így 2-0-ra vezet a nyitó nap után a Williams-nővéreket ismét nélkülöző amerikaiak ellen a Fed Kupa döntőjében. Az itáliai hölgyeket egy siker választja el a végső diadaltól.

Szávay Ágnes megfázott Moszkvában 2009. október 22. 14:56 Búcsúzott Szávay Ágnes a moszkvai női tenisztorna nyolcaddöntőjében, mivel túl nagy falatnak bizonyult számára a hazai pályán játszó Vera Dusevina. A magyar hölgy az első szettet még hozta, a folytatásban azonban ellenfele biztosabb kézzel ütött, és behúzta a mérkőzést.

Pennetta feladta, Szávay a 16-ban 2009. október 21. 14:11 Túljutott Flavia Pennettán és a legjobb tizenhat közé került Szávay Ágnes a moszkvai egymillió dollár összdíjazású kemény pályás WTA-tornán szerda délután. A magyar szempontjából 4:6, 3:0-nál ért véget a mérkőzés, sérülés miatt nem tudta folytatni a csatát olasz riválisa. A nyolcaddöntőben az orosz Vera Dusevinával találkozik Szávay.

Gyönyörű olasz ellen kezd Szávay 2009. október 17. 17:33 Az olasz Flavia Pennetta ellen kezdi meg szereplését Szávay Ágnes a jövő héten rajtoló moszkvai Kreml-kupán. A világranglistán 46. helyen álló magyar játékosnak ez lesz az idei utolsó esélye a javításra .