KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "FA-KUPA"
A 32. tizenegyes döntött az FA-kupában 2014. december 18. 16:41 FA-kupa-rekord: csak a 32. büntetőrúgás döntött a hatodosztályú Worcester City és a harmadosztályú Scunthorpe United szerda esti, második fordulós, megismételt összecsapásán. Utóbbi csapat maradt versenyben (1. meccs: 1-1, 2. meccs: 1-1 - h.u., büntetőkkel: 13-14).

MU-Chelsea jöhet az FA-kupában! 2013. február 17. 19:04 Amennyiben továbbjut a Manchester United hétfőn a Reading ellen, és a Chelsea is sikerrel veszi az akadályt februáér végén Middlesbrough-ban, abban az esetben MU-CFC rangadót rendeznek az Old Traffordon, a kiírás negyeddöntőjében! Ez a legfontosabb hír, a vasárnap esti sorsolás kapcsán. A Man. City verhető ellenfelet kapott, az Everton számára azonban izzadságosnak tűnik az út a legjobb négy felé.

FA-kupa: elkerülték egymást a nagyágyúk 2013. január 27. 19:06 Minden sztárcsapat megoldható házi feladatot kapott a labdarúgó FA-kupa február közepén esedékes nyolcaddöntőjére a vasárnap esti sorsoláson. A Manchester United a Readinget, a City a Leedset, az Arsenal Blackburn fogadja a legjobb nyolc közé jutásért, ennél nehezebb dolga lehet a Chelsea-nek Middlesbroughban, már ha egyáltalán továbbjut a Brentford elleni újrajátszás után...

FA-kupa: Spurs-Chelsea, Pool-Everton! 2012. március 27. 22:58 Hiába védett szenzációsan Bogdán Ádám a White Hart Lane-en, a Tottenham 3-1-re megnyerte a Fabrice Muamba szívmegállása miatt 0-0-ról újraindított mérkőzést az FA-kupa negyeddöntőjében a Bolton ellenében. A másik ágon az Everton Jelavic vezetésével 2-0-ra nyert Sunderlandben - a két eredménynek hála londoni és liverpooli rangadóknak tapsolhatunk a sorozat elődöntőiben, a Wembleyben.

FA-kupa: londoni rangadó a döntőért? 2012. március 18. 19:08 Amennyiben a Tottenham legyőzi a Boltont az FA-kupa negyeddöntőjében, úgy a Chelsea-vel méreckedhet meg a Wembleyben sorra kerülő elődöntőben. A londoni rangadó mellett a liverpooli rangadó is összejöhet, lévén a Pool a Sunderland-Everton újrajátszás győztesével játszik szintén az angol fővárosban - derült ki a délutáni sorsoláson.

A Pool is a négy közé ért az FA-kupában 2012. március 18. 18:57 A Chelsea továbbjutása után a Liverpool is biztosította helyét az FA-kupa elődöntőjében, miután 2-1-re legyőzte a Stoke Cityt az Anfielden. A meccsen Luis Suárez kezdte meg a gólgyártást, ám az uruguayi pazar csavarására a 150. klubgólját szerző Peter Crouch még válaszolni tudott. Az újrajátszást Stuart Downing pontos lövésével kerülték el a Vörösök.

Nyolc között a Spurs az FA-kupában 2012. március 7. 22:16 Hátrányból fordítva, Jermain Defoe duplájának és Emmanuel Adebayor tizenegyesének köszönhetően a Tottenham 3-1-re legyőzte a harmadosztályban nyolcadik Stevenage együttesét, ezzel a legjobb nyolc közé jutott az FA-kupában. Az újrajátszásban diadalmaskodott Spurs március 17-i negyeddöntőben a Boltont fogadja.

Nincs rangadó az FA-kupa-negyeddöntőben 2012. február 19. 17:33 A Chelsea, a Tottenham és a Liverpool elkerüli egymást az FA-kupa negyeddöntőjében, derült ki a vasárnap délutáni sorsoláson. Igaz, nem eszik olyan forrón a kását, hiszen a két londoni együttesnek még sikeresen át kell esnie az újrajátszáson, a Vörösöknek meg búcsúztatniuk a másodosztályú Brightont. A párharcokat március 17-18-án játsszák. Az Arsenal, a Manchester City és a Manchester United már nem érdekelt a sorozatban.

Bizonyítaniuk kell az angol gigászoknak 2012. február 17. 17:35 Az Arsenal és a Chelsea keserű napokat él meg, és egyszerűen nem engedhetik meg maguknak azt a luxust, hogy az FA-kupában már a nyolcaddöntőben elvérezzenek. A nagyobb kihívás az Ágyúsok előtt áll, a Sunderland odahaza nem adja könnyen a bőrét. A Liverpoolnak nem okozhat gondot a Brighton. A City és a United már nem érdekelt a sorozatban.

FA-kupa-sorsolás: esélyesek a nagyok 2012. január 29. 16:52 Az Arsenal-Aston Villa mérkőzés előtt elkészítették a labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjének párosításait. A még versenyben lévő nagyágyúk papíron esélyesebbnek tűnnek, de szigorúan csak papíron.