KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "EGYIPTOMI_LABDARUGO_VALOGATOTT"
Egyiptom-veréssel zárta az évet Brazília 2011. november 14. 19:53 VIDEÓK! A brazil labdarúgó-válogatott 2009 után ismét legyőzte Egyiptomot, a szambások ezúttal Dohában múlták felül 2-0-ra az arabokat. A több sztárját nélkülöző dél-amerikaiak Jonás duplájával kerekedtek a rivális fölé, tulajdonképpen egy könnyed meccsel, összesen kilenc győzelemmel, öt döntetlennel és két vereséggel zárták le a 2011-es esztendőt. Ahmed Hasszán 179. alkalommal játszott Egyiptomban, ezzel világrekorder lett.

Brazília leszámol a Fáraókkal – blog 2011. november 13. 22:04 A brazilok könnyedén nyertek Gabonban a héten, és ha megérzésünk nem csal, hasonló történik Egyiptom ellen. A meccsnek otthont adó Doháról mindenesetre jó emlékeik lehetnek a braziloknak, az ősi rivális Argentínán kerekedtek felül Lionel Messi egy szem találatával. A két együttes (vagy inkább szövetség) olyannyira közeli kapcsolatba került, hogy februárban újra összemérik az erejüket – az észak-afrikai válogatottnak remélhetően a zakóért kell majd revánsot vennie.

Új időszámítás Egyiptomban 2011. szeptember 15. 17:07 A korábbi amerikai szövetségi kapitány Bob Bradley feladata lesz, hogy kivezesse az egyiptomi labdarúgó-válogatottat a 2014-es vb-re - ezt a Mena állami hírügynökség közölte csütörtökön.

Lefújták a brazilok mérkőzését 2011. augusztus 17. 10:02 Biztonsági okok miatt elmarad a brazil labdarúgó-válogatott szeptember hatodikára Egyiptom ellen tervezett barátságos mérkőzése Kairóban.

Egyiptom Afrika legjobbja! 2010. január 31. 18:52 A jolly joker Mohamed Nagy döntötte el a cserepadról beszállva a 27. Afrikai Nemzetek Kupája döntőjét Luandában, Angola fővárosában: Egyiptom Ghána elleni 1-0-s győzelmével történelmet írt, egymás után harmadszor gyűjtötte be a rangos trófeát!

Fantomgól az Afrika-kupán - videóval 2010. január 25. 19:35 Hátrányból fordítva, hosszabbítás után jutott Egyiptom Kamerun ellen az Afrika-kupa elődöntőjébe. A Fáraók harmadik találatánál a labda a gólvonal előtt pattant le, a játékvezető mégis a kezdőkör felé mutatott.

Egyiptom bejutott a negyeddöntőbe 2010. január 16. 21:34 Biztosította helyét Egyiptom az Afrika-kupa negyeddöntőjében, miután második csoportmérkőzését is megnyerte Mozambik ellen az angolai kontinensviadalon.

Egyiptom véget vetett rossz sorozatának 2010. január 12. 19:02 Hátrányból fordítva 3-1-re nyert Egyiptom Nigéria ellen az Afrika-kupa C-csoportjának első fordulójában. A Fáraók 1977 után győzték le ismét a Szuper Sasokat.

Rendkívüli FIFA-ülést hívtak össze 2009. november 23. 20:26 Joseph Blatter, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) elnöke, bejelentette, hogy a szervezet rendkívüli ülést tart december másodikán Fokvárosban, Dél-Afrikában.

Meglopták Egyiptom nemzeti hőseit 2009. június 19. 17:16 Betörtek az egyiptomi válogatott főhadiszállására, mialatt a csapat Olaszországgal mérkőzött a Konföderációs Kupa csütörtöki játéknapján. A tolvajok összesen 2400 dollárral rövidítették meg a Fáraók öt labdarúgóját, a tettesekről egyelőre semmit sem tudni.