KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "AMERIKAI_LABDARUGO_VALOGATOTT"
Arany-kupa: rekordot döntött a Team USA 2013. július 17. 14:51 Sorozatban nyolcadik győzelmével nemzeti rekordot döntött a házigazda Egyesült Államok labdarúgó-válogatottja az Arany Kupán, a CONCACAF régió kétévente sorra kerülő tornáján. A világ- és Európa-bajnok német Jürgen Klinsmann vezette amerikaiak kedden 1-0-ra verték Costa Ricát a Connecticut állambeli East Hartfordban. A két csapat már korábban biztosította helyét a negyeddöntőben.

"Egyelőre nem térek haza Németországba" 2011. december 13. 11:57 Az Egyesült Államok futballválogtottja élére nyáron kinevezett Jürgen Klinsmann nem tervezi, hogy ismét munkát vállaljon szülőhazájában. Most még nem.

USA: Dempsey az év játékosa 2011. november 3. 16:36 Clint Dempseyt választották az év labdarúgójává az Egyesült Államokban 202 újságíró szavazatai alapján.

Először nyert Klinsmann csapata 2011. október 9. 14:28 Jürgen Klinsmann július 29-i kinevezése óta először nyert az Egyesült Államok futballválogatottja.

Jürgen Klinsmann az új kapitány 2011. július 29. 19:01 Jürgen Klinsmannt nevezték ki az amerikai labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányának, jelentette be a helyi szövetség.

Hatalmasat blamáltak az amerikaiak 2011. június 12. 10:53 Az Egyesült Államok jókora meglepetésre 2-1-re kikapott Panamától a hazai rendezésű Arany-kupán, így a csoportkör utolsó fordulóján múlik, továbblép-e négyeséből. A panamaiak ráadásul már a félidőben 2-0-ra vezettek, a vendéglátóknak a szépítésért is meg kellett küzdeniük. A közép-amerikai ország most először győzte le az USA-t, amely korábban hatszor nyert az egymás elleni meccseken, két döntetlen mellett.

Lengyel bravúr és döntetlen Chicagóban 2010. október 10. 10:15 A 2012-es Európa-bajnokságra készülő lengyel labdarúgó-válogatott kétszer is egyenlített, végül 2-2-es döntetlent játszott Chicagóban a nyári vb-n nyolcaddöntős amerikaiakkal. A hazaiak góljait Altidore (13.) és Onyewu (52) szerezte, a túloldalon Matuszczyk (30.) és Blaszczykowski (73.) volt eredményes.

Klinsmann nem lesz amerikai kapitány 2010. szeptember 21. 19:36 Nem lesz az Egyesült Államok labdarúgó-válogatottjának szövetségi kapitánya Jürgen Klinsmann.

Lemondott az amerikaiak kapitánya 2010. augusztus 13. 14:34 Azonnali hatállyal lemondott Bob Bradley, a világbajnokságon nyolcaddöntős amerikai válogatott szövetségi kapitánya. Médiaértesülés szerint az 52 éves szakember Angliában folytatja pályafutását, az Aston Villa menedzsere lesz.

Neymar, Pato vezette sikerre Brazíliát 2010. augusztus 11. 09:29 VIDEÓ! Debütálásán betalált a brazilok legújabb csodagyereke, a mindössze 18 esztendős Neymar a válogatottban szerda hajnalban az Egyesült Államok elleni barátságos labdarúgó-mérkőzésen. A Santos tinije juttatta vezetéshez a dél-afrikai kudarc óta először pályára lépő, új szövetségi kapitányt, Mano Menezest alkalmazó ötszörös világbajnokot, majd a szünet előtt a Milan ásza, Alexandre Pato állította be a 2-0-s végeredményt.